Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns otrdien pirmo reizi šajā sezonā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēli sāka starta pieciniekā, ar 13 gūtiem punktiem palīdzot Sanantonio “Spurs” komandai mājās uzvarēt līgas vicečempioni Klīvlendas “Cavaliers”, kuras rindās savu 30 000 karjeras punktu guva vienības līderis Lebrons Džeimss.

Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33

“Spurs” guva panākumu ar rezultātu 114:102 (25:29, 38:26, 26:26, 25:21), pārtraucot divu zaudējumu sēriju, kamēr šobrīd neveiksmju joslā esošā “Cavaliers” cieta sesto zaudējumu pēdējos septiņos mačos.

Savā debijas NBA sezonā Bertāns starta sastāvā laukumā devās sešas reizes, bet šosezon 44 mačos allaž cīņā bija iesaistījies no rezervistu soliņa. Tomēr šoreiz “Spurs” galvenais treneris Gregs Popovičs latvietim deva iespēja maču sākt no pirmajām sekundēm, jo traumas dēļ šajā mačā malā palika pieredzējušais spānis Pau Gazols.

Bertāns nospēlēja 29 minūtes un 32 sekundes, kas viņam bija trešais ilgākais laiks šajā sezonā. Viņš trāpīja abus divpunktu metienus un divus no septiņiem tālmetieniem, kā arī realizēja trīs no trim “sodiņiem”. Tāpat rūjienietis izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, izdarīja trīs rezultatīvas piespēles, pārtvēra vienu bumbu un nopelnīja divas piezīmes, bet “Spurs” ar viņu laukumā guva par pieciem punktiem vairāk nekā ielaida.

Šajā mačā Bertāns aizsardzībā daudz spēlēja pret līgas spožāko zvaigzni Lebronu Džeimsu, kurš otrdien kļuva vien par septīto spēlētāju līgas vēsturē, taču visu laiku jaunāko, kurš NBA regulārajā čempionātā sametis vismaz 30 000 punktus. Pirms šīs spēles Džeimsa rēķinā bija 29 993 punkti. Savulaik Kobe Braients 30 000 punktu guva 34 gadu un 104 dienu vecumā, bet Džeimss šo robežu ir sasniedzis būdams 33 gadus un 24 dienas vecs. Viņš līdz ar to pievienojās ne tikai Braientam, bet arī Karīmam Abdulam-Džabaram, Karlam Melonam, Maiklam Džordanam, Viltam Čemberleinam un Dirkam Novickim.

Džeimss savu “jubilejas” grozu guva pirmās ceturtdaļas noslēgumā, kad 1,1 sekundi pirms sirēnas ar pustālo metienu panāca 29:25 “Cavaliers” labā, apspēlējot “Spurs” aizsargu Deniju Grīnu.

“Cavaliers” zvaigzne šajā mačā guva 28 punktus, izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas un izdarīja septiņas rezultatīvas piespēles, bet par mača rezultatīvāko vīru kļuva šīs sezonas “Spurs” komandas rezultatīvākais vīrs Lemarkuss Oldridžs, kurš sameta 30 punktus. Vēl mājiniekiem ar 19 punktiem izcēlās Dedžonte Marejs, bet 14 punktus sameta veterāns Tonijs Pārkers, kurš otro spēli pēc kārtas laukumā devās uz maiņu.

Cīņas pirmajā minūtē Bertāns nerealizēja tālmetienu, bet savus pirmos punktus guva trešajā minūtē, kad uz trīspunktu metienu līnijas ar māņu kustību apspēlēja Džeju Krovderu, pēc tam triecot bumbu grozā pār Aizija Tomasa rokām. Turpinājumā latvietis aizmeta garām divus trejačus, izcīnīja divas atlēkušās bumbas un četras minūtes pirms ceturtdaļas beigām tika nomainīts. Spēles pirmajā nogrieznī laukumā ritēja līdzvērtīga cīņa, beigās gan četru punktu pārsvaru iegūstot “Cavaliers” komandai.

Laukumā Bertāns atgriezās līdz ar otrās ceturtdaļas sākumu, 16.minūtē pēc Džefa Grīna pārkāpuma realizējot trīs no trim soda metieniem, tobrīd panākot jau 39:35 “Spurs” labā. Savukārt savu šīs spēles spilgtāko epizodi Bertāns izpildīja nepilnas četras minūtes pirms puslaika beigām. Vispirms viņš ar ciešu segšanu piespieda kļūdieties Džeimsu, kurš uzbrukumā uzdriblēja bumbu sev uz kājas. Savukārt uzreiz pēc tam Bertāns realizēja savu pirmo tālmetienu mačā, panākot 50:50. Tobrīd viņu nesekmīgi centās apturēt tieši “Cavaliers” lielākā zvaigzne Džeimss.

“Spurs” komandai izdevās teicamas puslaika beigas, kurā tika veikts izrāviens 13:3, kas lielajā atpūtā ejot ļāva atrasties vadībā ar 63:55.

Cīņas otrajā daļā “Cavaliers” tā arī neatspēlējās. Trešās ceturtdaļas sākumā Bertāns ar trejaci panāca jau 66:55, turpinājumā mājiniekiem ilgu laiku saglabājot vairāk kā desmit punktu pārsvaru. Tiesa, ceturtdaļas beigu daļā “Cavaliers” ar Džeimsa pūlēm starpību spēja samazināt līdz pieciem punktiem. Noslēdzošās spēles daļas sākumā “Spurs” pārākums bija sarucis līdz 91:87, tomēr viesi atlikušajā laikā darbojās pārāk individuāli, kas ļāva mājiniekiem atgūt desmit punktu pārsvaru, beigās droši nosargājot pārsvaru un gūstot panākumu ar rezultātu 114:102.

“Spurs” ar 31 uzvaru 49 spēlēs atrodas ceturtajā vietā Rietumu konferences kopvērtējumā, tikmēr “Cavaliers” ar 27 panākumiem 46 spēlēs ir trešajā pozīcijā Austrumu konferencē.

Nākamo spēli “Spurs” aizvadīs jau trešdien viesos pret Memfisas “Grizzlies”, bet tad sekos piecu mājas spēļu sērija. Savukārt pēc tās “Spurs” dosies tā dēvētajā rodeo izbraukumā, kurā sešas spēles pēc kārtas būs pretinieku laukumā.