severstalclub.ru

Latvijas hokeja klubs Rīgas “Dinamo”, uzsākot trīs spēļu izbraukumu, Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā otrdien viesos ar rezultātu 3:4 (1:3, 2:0, 0:1) piekāpās Čerepovecas “Severstaļ”.
Līdz ar to “Dinamo” pēc divām uzvarām pēc kārtas piedzīvojusi zaudējumu.
Rīdzinieku labā divus vārtus guva Džastins Šags, bet vienu reizi precīzs bija Koltons Gilīss, kamēr ar trim rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Gints Meija. Tikmēr pretiniekiem izcēlās Igors Magogins, Maksims Truņovs, Jurijs Trubačovs un Dmitrijs Kagarlickis.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

“Severstaļ” jau spēles sākumā atklāja rezultātu. Pēc neveiksmīgas ripas izmešanas no aizsardzības zonas to pārņēma pretinieki. Čerepovecas vienības debitants Aleksandrs Avcins meta ripu uz vārtu priekšu, kur to pēc cīņas aizvārtē Jakuba Sedlāčeka sargātajā cietoksnī iebakstīja Igors Magogins. Ar to gan viesu liktas nebeidzās, jo pēc divām minūtēm rīdzinieki nonāca mazākumā. Pusotru minūti “Dinamo” mazākumu izturēja, taču pēc tam Maksims Truņovs ieraidīja otro ripu Sedlāčeka sargātajos vārtos.

Turpinājumā spēle ritēja bez pauzēm, taču nevienai no komandām gūt vārtus neizdevās. Perioda vidū jau kārtējo kļūdu mačā pieļāva Rīgas komanda, bet pretinieki “dinamiešus” nesodīja. Turpinājumā rīdzinieki savācās un perioda 11.minūtē vairākumā vienus vārtus atguva, kad spēcīgs un precīzs šāviens padevās Džastinam Šagam. Gūtie vārti vēl vairāk sapurināja komandu, uzbrucēju trešajam virknējumam ar Filipu Toluzakovu, Māri Bičevski un Nikolaju Jeļisejevu sastāvā radot bīstamas situācijas pie “Severstaļ” vārtiem.

Pēc tam iniciatīvu pārņēma mājinieki, taču viņu uzbrukumi nebija sekmīgi. Tomēr perioda pēdējā minūtē savu otro noraidījumu mačā nopelnīja Bičevskis, bet 11 sekundes pirms trešdaļas beigām Jurijs Trubačovs “Severstaļ” komandai panāca jau divu vārtu pārsvaru. Otro trešdaļu rīdzinieki iesāka krietni aktīvāk, nopelnot vairākumu. Tiesa, spēlējot piecatā pret četriem mājiniekiem, rīdzinieki neko bīstamu nespēja izveidot, turklāt Čerepovecas hokejisti mazākumā spēja aizkļūt līdz Sedlāčeka sargātajiem vārtiem.

Dažas minūtes vēlāk jau “Severstaļ” bija iespējas demonstrēt savas prasmes vairākumā, taču arī viņi savu pārsvaru nespēja pārvērst rezultātā uz tablo. Perioda vidū rīdzinieki vienus vārtus atguva. Pēc vārtu apslidošanas Gints Meija piespēlēja kreisajā malā spēlējušajam Šagam, kurš netraucēts raidīja ripu vārtos. Gūtie vārti pamatīgi sapurināja viesus, bet uzreiz izlīdzināt rezultātu viņi nespēja.

Trešdaļas beigās “Dinamo” ieguva vēl vienu vairākumu, taču nespēja to realizēt. Tiesa, vienādos sastāvos rīdzinieki izlīdzināja rezultātu, jo pēc cīņas vārtu priekšā vārtus guva Koltons Gilīss, kurš bija precīzs 29 sekundes pirms perioda beigām. Trešais periods iesākās ar rīdzinieku uzbrukumiem un mājinieku pretuzbrukumiem, bet pēc tam spēle kļuva mierīgāka. Tomēr perioda devītajā minūtē pēc pretuzbrukuma Kagarlickis izslidoja vienatā pret Sedlāčeku, pārspējot čehu vārtsargu un panākot 4:3.
Nedaudz vēlāk mājiniekiem izdevās izslidot trijatā pret Patriku Malenu, taču viņi “Dinamo” kļūdu neizmantoja, tādējādi savu pārsvaru nepalielinot. Pēc tam sekoja aktīvi metieni pa “Severstaļ” vārtiem, taču arī kārtējās rīdzinieku kļūdas, kas gan pie lielākas nonākšanas iedzinējos nenoveda. Pamatlaika pēdējā minūtē Sedlāčeks tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, taču pēc nostāšanās pretinieku aizsardzības zonā neizšķirtu neizdevās panākt, tādējādi tika piedzīvots zaudējums.