×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
20. jūnijs, 2018
Drukāt

VIDEO. Bezmaksas zāles un citi labumi attur emigrējušos pensionārus atgriezties Latvijā (36)

Ekrānuzņēmums.Ekrānuzņēmums.

Mārīte Tera dzīvo Lielbritānijā un saņem tās valsts pensiju. Latvijā atgriezties neplāno.

Daļa pensionāru, kuru emigrējuši uz ārzemēm, nemaz negrasās atgriezties Latvijā. Tā, piemēram, Mārīte Tera pēc 11 nostrādātiem gadiem salātu pakošanas fabrikā Anglijas pilsētā Vīganā jau pēdējo pusotru gadu saņem britu pensiju, taču uz Latviju vēl nesteidzas, vēstī LNT ziņas.

Lielbritānijā pensijas katru gadu tiek palielinātas atbilstoši inflācijai vai algu kāpuma vidējam rādītājam. Turklāt latviešu emigranti-pensionāri saņem arī piemaksas pie pensijas, lai sasniegtu britu iztikas minimuma apmēru.

Lielbritānijā liela daļa senioru nemaz arī neplāno atgriezties Latvijā, jo papildus labumi senioriem ir diezgan iespaidīgi – bezmaksas īre, to apmaksā pašvaldība, tiesa gan, ir daži komunālo pakalpojumu maksājumi.

Taču ir vēl bezmaksas medicīnas pakalpojumi, bezmaksas zāles un arī bezmaksas sabiedriskais transports.

Daļu šos papildus labumus pensionārs Anglijā zaudē, ja atsāk strādāt, tāpēc Mārīte to neplāno darīt, uzzināja raidījums.

Plašāk pievienotajā video.

Pievienot komentāru

Komentāri (36)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. Trīne no Zviedrijas Atbildēt

  Arī es netaisos atgriezties LV, kad aiziešu pensijā pēc trim gadiem, jo sociālās garantijas šeit ir nesalīdzināmas ar to, kas ir šobrīd Latvijā. Un , plus vēl tas, ka kopā ar Latvijas pensiju, man sanāk summa no kuras šeit netiks atvilkta ne “kapeika”, bet LV VID tikai gaida ierodamies tādus pensionārus, lai noplēstu IIN. Un cenas ….. Latvijā tagad daudz kas ir dārgāks nekā “dārgajā” Zviedrijā. Un nu jau esam ar vīru arī šīs valsts pilsoņi. Tā kā : Hej då, mīļā senču zeme ! Mēs tev neesam vajadzīgi !”

 3. ….Latvijai taču pensionārus nevajag,vini droši laimīgi,ka paliekat tur,kur labāk…!!!

 4. Ko lai dara tie, kuriem pirms gadiem 15 nebija iespējams emigrēt – pamest savus nevarīgos vecīšus`? Tā nu sanāk, ka tagad par to maksājam …..Tiesa, vainīgi esam, jo neprotestējam, ar darbiem ….

 5. ha ha – pensiju viņa nesaņem jo, lai nopelnītu Anglijas pensiju tur ir jānostrādā ne mazāk kā 32 gadi tāpēc šī kundzīte dzīvo uz sociālajiem pabalstiem pensija viņai nepienākas!!!! Latvijā viņai bija dzīvoklis par kuru arī īre nebija jāmaksā! 🙂 komunālie Anglijā paņem pusi no soc. pabalsta, līdz ar ko pāri paliek tikpat cik Latvijas pensionāri saņem uz rokas. Kur ir tā laimes zeme???

  • ” Latvijā viņai bija dzīvoklis par kuru arī īre nebija jāmaksā! ”
   Kur Latvijā dod bezmaksas dzīvokļus?

  • tur jau ta lieta, ka lai sanemtu pensiju ir janomaksa noteikta summa nodoklos, ko var izdarit nostradajot 10gadus pilna slodze, jus pirms rakstat komentarus varetu vismaz elementari paintereseties par katras valsts socialo maksajumu likumdoshanu, pat pes jusu komentara sanak, ka pec komunalo maksajumu nomaksashanas paliek uz rokam tik katru nedelju cik LV pensionari sanjem menesi un no kuriem ir janomaksa komunalie pakalpojumi, nezinu ka jums bija skola ar matematiku, bet spriezhot pec komentara, laikam tomer ne ljoti labi

  • nu gan muldi stulbības,kapēc runā ja nezini!Nekādi 32 gadi nav jānostrādā!

  • nu gan muldi stulbības,kapēc runā ja nezini!Nekādi 32 gadi nav jānostrādā!

  • Rakstā viss ir pareizi!
   10 gadi jānostrādā, lai saņemtu minimālo pensiju! Kamerona laikā no 2 līdz 5 gadiem palielināja pabalstu pieteikšanās termiņu. Ja esi palicis bez darba un reģistrēts VNA, tad 6 mēn.valsts apmaksā arī dzīvokli!

 6. Gluži vienkārši – tur tīkamāks klimats. Un ja vēl kaut kas ir labāk, tad tas jau ir kā bonuss.
  Un vasarās var paciemoties Latvijā arī citur dzīvodams. Proza, bet dziemžēl tā ir.

  • par klimatu UK labi teikts, pārsmējos.
   Īstenībā nedomāju, ka mums Latvijā šie pensionāri būtu tik ļoti vajadzīgi. Lai jau dzīvo UK council mājvietās un saņem nabagu pensiju. Domāju, ka šiem ļautiņiem teātris, opera vispār nav vajadzīgi, un lai aizietu uz pabu, ar dažiem paundiem pietiek.

   • pensionāre Latvijā Atbildēt

    Reāli muļķis! Nabagu pensija ir Latvijā, nevis UK. Operas apmeklējums par Latvijas pensiju? Nu, tik tiešām var apsmieties. Ja vien tik ļoti nenāktu raudiens.

    • Nu tas arii ir par traku..kaapeec tad Latvijaa pensionaars nevar aiziet uz operu? Var aiziet..un uz teaatri arii var aiziet..katru dienu tacu tur neiet..saplaano visus izdevumus..varbuut ir beerni, kuri biezi vien nezina ko daavinat…luuk vinjiem var pateikt priekshaa…ka var biljetiites uzdaavinaat piemeeram uz dzimsanas dienu vai Ziemassveetkiem..

   • Muļķības, mūsu valstij vajadzīgi pensionāri, jo viņi maksā nodokļus no pensijas.

   • Mūsu dzīve ir viens teātris,ko jūs muldat uz kādu teātri cilvēks var aiziet kas dzīvo Latgalē,kādas algas kādas pensijas,un kāds teātris………

 7. Atceros šo dāmu no mūsu pilsētņas. Var jau būt, ka viņai tur labi iet, bet par to jaunību gan būs piepušķots – novecojusi par visiem 30

  • Savos 68 gados normāli izskatās un tik sportiski aktīva 🙂

   • Ārprāts , kas te ko skaust , vai nu darbs cilvēku sajājis , jeb katru vakaru pabā ….Maskačkā tādas aktīvās vingrotājas pie katra veikala , vecuma amplitūda no 13-93 gadiem… Par ko stāsts ? Ka neatbrauks ? A Tev viņu vajag ?

  • Pēc gīmīša izskatās,ka būtu strādājusi bordel…,ne pie salātu pakošanas.
   Pa Rīgu ļoti līdzīga ,,dāma” kādreiz staigāja katreiz ar savu veci.
   Ja kļūdos,tad atvainojos šai kundzei.

 8. Ko var pļurkstēt pa nabagmāju un visām citām šaizēm!
  Nu tak stājieties masveidā partijā kādā, izmainiet tur vadības satāvu, un nodrošiniet visu to, ko esat iecerējuši.
  Vēlēšanas tepat aiz stūra, par ko balsosiet? Par smukāko frizūru vai bļaurīgākam mutēm?
  Savāciet tak reiz savas prāta atliekas, uv vadiet tā, ka visi jums uzgavilēs! 🙁

 9. Izlasot komentārus nevaru saprast, kādā veidā mums vienmēr Saeimā parādās sliktie cilvēki. No ārzemēm taču neieved. Varbūt vienreiz mēģināt prasīt no deputātiem atskaitīties par solijumu pildīšanu?

 10. dzīvot un izturēt dzimtenē PSRS režīmu, sagaidīt “brīvību” un tad nomirt emigrācijā….

 11. Ir ar ko salīdzināt Atbildēt

  Kundze par darbu Lielbritānijā (skat video) godam nopelnījusi CILVĒKA CIENĪGAI dzīvei atbildtošu pensiju!
  Tas patiešām būtu liels apklauziens, ja no CIVILIZĒTAS valsts sadomātu atgriezties …LV nabagmājā,
  kur tikai saeimas 100 auni un valdība skaitās pelnījuši ikgadēju algas pielikumu …
  VDK un kompartijas dibinātajā 4.maija režīma valstī 28 gados viss salaists galīgā dēlī…

  • Mazais cilvēciņš Atbildēt

   “VDK un kompartijas dibinātajā 4.maija režīma valstī 28 gados viss salaists galīgā dēlī…”
   Nav taisnība! Viss iet pēc plāna un plānveidīgi. Tiesa, mazliet atpaliek no grafika.

   • pareizi saprasts,jāiztira LV no iedzīvotājiem,paliks šeit NATO karaspēks kāpoligonā un kacinās kaimiņus

    • Šitādus debīliķus ieved , jeb desantē ? Varbūt kā piepes , aug uz kokiem ? Tak pi es n h j no šejienes , izkropeli morālais !!!

 12. Seimisti, lasiet, ko tauta par jums domā! Bet jums, nekauņām, tas droši vien pie vienas vietas, jums galvenais, lai tikai korupcija plaukst un zeļ.

 13. pens. ar 50 g. darba stāžu Atbildēt

  Kāpēc tāda nabadzība Latvijā? Mana pārliecība – tāpēc, ka seimisti no tautas kalpiem pārmetušies par vilkačiem – tā vien bola acis un kuluāros pārspriež, ko no valsts budžeta ievilkt nāsīs, regulāri pārskata un palielina savus ienākumus uz tautas rēķina. Uzskatu, ka apmēram pusi no man pienākošās pensijas viņi iedalījuši sev, jo nevarētu būt, ka pie mana darba stāža es nespēju nosegt visnepieciešamākos maksājumus – pārtiku, komunālos un medicīnas-farmācijas.

 14. ES pensionārs, ciemojos ilgāku laiku pie radiem Spānijā ,līdzi bija Latvijā izdota starptautiskā veselības apdrošināšanas polise un kuras pamata man izdeva Spānijas polisi uz 4 mēnešiem.Kad saslimu pie ārsta tiku pieņemts bez nekāda līdzmaksājuma,arī analīzes bez maksas,bet man izrakstītām zālēm tika dota 50% atlaide,vēl trakāk ,zāles pret holesterīnu ,kas Latvijā maksā 32 eiro es saņēmu par 11 eiro ,tas viss man pienācās kā ES pensionāram.Piebildīšu ,ka asins blīvumu man noteica dažu minūšu laikā ,no pirksta ņemta asins paraugu novietojot uz datora pelei līdzīgas ierīces un rādījumu nolasot datorā.Latvijā asins paraugu šai analīzei ņem no vēnas ,atbildi dod pēc dienas un tas ir maksas pakalpojums.

 15. Nevar būt,tas ir sapuvušo kapitālistu propoganda, pie mums viss ir labi.

 16. Man dikti patika tas teikums no raksta,ka Anglijā pensiju pārskata katru gadu, ievērojot vid.algas kāpumu valstī. Nu redz, mūsu Saeima jau tagad dzīvo kā pensionāri Anglijā – viņiem traču arī tāpat regulāri pārskata algas!

 17. Ari Skandinavija ir lidzigi,pat labak!

 18. Nebrauc Marit uz lv.nabagmaju,tur sedet bada?Dzivo uk un priecajies,jo dzive ir viena.Bet seima lai deg karstas liesmas,maitas un zagli ,ka fasistu nacija,ko grib un to dara ar latviesiem cilvekiem1 Un vel krievus ienist,ka deputatis gar savu garo degunu neko neredz,naudu gan ir izzagusi un sez olas un vaveres audze starp kaju!

Draugiem Facebook Twitter Google+