Dabā
Zaļā dzīvošana

VIDEO. “Bija sprakšķi, uzreiz nokrita no staba…” Stārķu mazuļa nolaišanās uz elektrības staba beidzas traģiski0

Ekrānuzņēmums no TV3 raidījuma “Bez Tabu” video.

Ropažu novada Nāgelmuižas tuvumā uz elektrības staba sadedzis stārķu mazulis. Aculieciniece atceras, ka pagājušajā gadā tieši uz tā paša staba arī esot sadedzis stārķis, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Aculieciniece Inga traģisko gadījumu ar stārķu mazuli joprojām nespēj aizmirst. Viņas acu priekšā uz elektrības staba centās nolaisties stārķis. Tas gan bija pēdējais stārķa lidojums, jo pavisam drīz pēc pieskaršanās elektrības stabam putns uzliesmoja.

“Lidinājās visa stārķu ģimenīte, jaunie stārķi tika apmācīti lidojumam uz siltajām zemēm. Viens stārķītis gribēja apsēsties uz elektrības staba, taču viņam tas neizdevās, jo stabs bija pārāk mazs. Viņš pēc tam mēģināja nosēsties uz cita staba, kur sekunžu laikā viņš uzliesmoja. Viņš pieskārās elektrības vadiem… Bija sprakšķi, viņš uzreiz uzliesmoja un nokrita no staba… stārķis nodega,” stāsta aculieciniece Inga.

Sieviete ar bailēm raudzījusies, kā atlikusī stārķa ģimene sākusi riņķot virs negadījuma vietas. Inga norāda, ka kaimiņi arī pagājušajā gadā redzējuši, ka tieši uz tā paša staba iet bojā kāds stārķis. Rūpējoties, lai nekas tāds vairs neatkārtotos, Inga vērsās pie ”Latvenergo”. Uzņēmuma darbinieki paziņojuši, ka neko nevar iesākt un ar to nenodarbojas. “Viņi neko nevarot palīdzēt,” stāstīja Inga.

Saistītie raksti

Akciju sabiedrības ”Sadales tīkls” vides pārvaldnieks Artis Kubliņš raidījumam “Bez Tabu” norāda, ka šajā gadījumā, visticamāk, nekas netikšot darīts. Stārķis centies nolaisties uz tīkla atdalītāja, kā konstrukcija ir krietni sarežģītāka nekā ierastajiem stabiem, lai nepieļautu stārķa nosēšanos, ir nepieciešami lieli ieguldījumi. “Kā lai novērš, lai stārķis tur nenosēžas?” stāsta ”Sadales tīkls” pārstāvis Kubliņš. Viņš uzsvēra, ka atrašanās staba tuvumā nav bīstama. Pēc “Bez Tabu” paziņotā par notiekošo tika pārbaudīts atdalītāja stāvoklis.

Latvijas Dabas muzeja ornitologs Dmitrijs Boiko raidījumam “Bez Tabu” skaidro: “Stārķi un stabi ir saistītas lietas. Viņiem patīk no augstākas vietas var pārraudzīt apkārtni. Tā pavasarī pieaugušie putni redz ienaidnieku, spēj aizsargāt savu ligzdu. Katru gadu mums uz muzeju zvana par tādiem diviem trim gadījumiem, bet parasti stārķi bijuši ievainoti. Par beigtiem stārķiem zvana daudz retāk.Domāju, ka šādi gadījumi ir simtiem, nevis desmiti. Jauni stārķi, mācoties lidot, bieži vien ielido elektrības vados, tāpat tos notriec arī automašīnas.”

Plašāk pievienotajā video.

LA.lv
LE
LETA
Dabā
Negaisa radīto postījumu likvidēšanai DAP piešķirs 48 000 eiro
1 diena
LE
LETA
Dabā
Pētījums: Klimata izmaiņas izraisa “El Ninjo” pastiprināšanos
1 diena
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Otrdiena būs mākoņaina un silta, piekrastē vējš pastiprināsies līdz 15 m/s
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Atlaista visa “Rīgas kartes” valde
36 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Finanšu izlūkošanas dienests iesaldē 212,5 miljonus eiro noziedzīgi iegūtu līdzekļu
1 stunda
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Rastorgujevam pārtrūkusi sadarbība ar slaveno norvēģi Andresenu
32 minūtes
Barbara Ālīte
Dabā
Ceturtdien valsts austrumos gaidāms vēsāks, rietumos – siltāks laiks
1 stunda
MK
Mārtiņš Kalaus
Ekonomika
Par “Dzintara” darbiniekiem nav veiktas sociālās iemaksas. Nodokļu parāds valstij divkāršojies
1 stunda