Latvijā
Kriminālziņas

VIDEO. Bijušais policists pārsūdz spriedumu: noliedz vainu zēna notriekšanā1


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Edijs Pālēns

Rīgas apgabaltiesa šodien apelācijas instancē turpināja izskatīt kriminālprocesu, kurā par skolnieka notriekšanu uz gājēju pārejas apsūdzēts bijušais augsta ranga policists Aleksejs Roščins. Kaut arī iepriekš tiesa viņam piesprieda divus gadus cietumā un 30 tūkstoš eiro morālo kompensāciju notriektajam zēnam, Roščins vainu neatzīst un spriedumu ir pārsūdzējis, šovakar vēstīja LTV raidījums “Panorāma.”

Zēns pēc avārijas kļuvis par invalīdu uz mūžu, bet pārsūdzību dēļ jau gandrīz piecus gadus pēc avārijas joprojām nevar saņemt ne centa.

Toreiz 8 gadus vecais zēns devās pie mātes, kad viņu Roščina vadītais auto “uzmeta gaisā”.

Tas notika uz gājēju pārejas pie Saulkrastu sākumskolas un vidusskolas.

Trieciens puiku aizsvieda 20 metrus tālāk un pat ārsti reanimācijā neticēja, ka zēns izdzīvos. Viņš izķepurojās, taču nav tas puika, kas bija pirms avārijas. Rūdolfs uz skolu tagad iet ar asistentu. “Viņam trīc rokas, ir līdzsvara traucējumi. Viņam ir smadzeņu, smadzeņu stumbra bojājumi …Rūdolfa galviņu var salīdzināt ar cilvēku, kuram ir Pārkinsona slimība,” tā raidījumam smagi sirdi stāstīja zēna māte.

Lieta tiesā tiek skatīta jau vairākus gadus. Roščins lietu pārsūdzēja un to nosūtīja atkārtotai izskatīšanai. “Es neesmu vainīgs, jā!” tā pēc tiesas sēdes “Panorāmai” apgalvoja Roščins. Vairs viņs lietu nekomentēja, un arī advokāte atteicās sniegt jelkādus komentārus.

Zēna advokāts Indulis Balmaks uzsvēra, ka ir pagājuši 5 gadi kopš avārijas un norādīja: “Joprojām neviens nav vainīgs šajā situācijā. Uzdodot jautājumu tiesas zālē pašam apsūdzētajam, viņš atbildēja, ka vainīga ir skola, pašvaldība, māte, kas iedevusi zēnam kabatas naudu, lai var pāriet pāri un kaut ko nopirkt…vainīgs nav tikai viņš! Un nav arī neviens tiesas spriedums! Līdz ar to nav atjaunots kāds taisnīgums.  Un zēnam nav izmaksāta nekāda OCTA atlīdzība kā cietušajam šajā gadījumā.”

Saistītie raksti
Cietušajam Rūdolfam šobrīd ir 13 gadi, un zēnam ir nepieciešama regulāra rehabilitācija.

Kompensācija ļautu puiku aizvest arī uz terapiju Čehijā. Zēnu māte audzina viena, sedzot visus izdevumus no savas algas un invaliditātes pabalsta, kas zēnam pēc avārijā gūtajām traumām piešķirts “uz mūžu”, informēja “Panorāma”.

Plašāk pievienotajā video.

LA.lv