Reodors Bļugers raida ripu Floridas “Panthers” vārtos.

Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Teodors Bļugers otrdien izcēlās ar vārtiem Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē, kamēr Zemgus Girgensons un Bufalo “Sabres” guva jau astoto panākumu šosezon.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Pitsburgas “Penguins” viesos ar rezultātu 2:4 (0:0, 1:2, 1:2) zaudēja Floridas “Panthers”.

Bļugers guva komandas pirmos vārtus un laukumā pavadīja 15 minūtes un četras sekundes, minūti nospēlējot mazākumā. Tāpat uzbrucējs izdarīja vienu metienu, reizi atņēma pretiniekam ripu un spēli noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Uzvarētāju rindās ar divām piespēlēm izcēlās Džeiks Gencels, bet Floridas vienībā ar vieniem vārtiem un rezultatīvu piespēli atzīmējās Džonatans Huberdo un Deniss Malgins.

Latvijas hokejists ar vārtiem izcēlās otrā perioda 13.minūtē, kad viņš ar Gencelu vairākkārt saspēlējās, līdz ripu tukšos vārtos raidīja Bļugers, izlīdzinot rezultātu – 1:1. Divas minūtes līdz otrā perioda beigām Malgins panāca 2:1, bet trešās trešdaļas 14.minūtē savus ceturtos vārtus sezonā, pielabojot aizsarga metienu, guva Huberdo.

Nepilnu minūti vēlāk Patriks Hornkvists vienus vārtus atguva, taču nedaudz vairāk nekā minūti līdz finālsvilpei Frenks Vatrano panāca 4:2, Floridas vienībai svinot panākumu.

“Sabres” astotā uzvara

Tikmēr citā spēlē astoto panākumu šīs sezonas desmit spēlēs izcīnīja Bufalo “Sabres”, kas savā laukumā ar rezultātu 4:3 (0:2, 2:0, 1:1, 1:0) papildlaikā uzvarēja Sanhosē “Sharks”.

Girgensons uz ledus pabija 11 minūtes un 45 sekundes, no tām divarpus minūtes nospēlējot mazākumā. Uzbrucējs divas reizes pielietoja spēka paņēmienu, reizi gūlās ripas ceļā un maču noslēdza ar negatīvu lietderību -1.

“Sabres” uzvaras kaldinātājs šajā spēlē bija kapteinis Džeks Aikels, kura rēķinā divi vārti un tikpat rezultatīvas piespēles. Vēl divas piespēles pievienoja aizsargs Rasmuss Ristolainens. “Sharks” komandā ar vārtiem un rezultatīvu piespēli izcēlās aizsargs Ēriks Karlsons, bet veterānam Patrikam Marlo divas rezultatīvas piespēles.

Bufalo komanda ar astoņiem panākumiem desmit spēlēs ir līgas vadošā vienība (17 punkti), par punktu apsteidzot Vašingtonas “Capitals”, kas aizvadījusi par vienu dueli vairāk. “Penguins” pirmajās desmit sezonas spēlēs tikuši pie sešiem panākumiem, ieņemot desmito pozīciju (12), kamēr Elvis Merzļikins un Kolumbusas “Blue Jackets” patreiz ir 19.spēcīgākā vienība NHL, deviņās spēlēs iekrājot četrus panākumus (10).

NHL regulārā čempionāta spēļu rezultāti

Kalgari “Flames” – Vašingtonas “Capitals” 3:5 (0:0, 2:3, 1:2);

Čikāgas “Blackhawks” – Vegasas “Golden Knights” 1:2 (1:0, 0:0, 0:1, 0:0, 1:2) – pēcspēles metienu sērijā;

Floridas “Panthers” – Pitsburgas “Penguins” 4:2 (0:0, 2:1, 2:1);

Ņujorkas “Rangers” – Arizonas “Coyotes” 2:3 (0:1, 2:1, 0:0, 0:1) – pagarinājumā.