Kultūra
Mūzika

VIDEO: “Bohemian Rhapsody” pārkāpusi miljarda skatījumu slieksnim0


“Queen” solists Fredijs Merkūrijs.
“Queen” solists Fredijs Merkūrijs.
Publicitātes foto

Grupas “Queen” populārākā dziesma “Bohemian Rhapsody” grupas “Youtube” kanālā savākusi jau miljardu skatījumu, ziņo paši grupas pārstāvji, pateicoties katram, kurš noskatījies video.

Brīvā pieejā sociālajā tīklā dziesma ir kopš 2008. gada 1. augusta, tātad bez nedēļas 11 gadus.

“Bohemian Rhapsody” ir vienīgais pirms 1990. gada tapušais skaņdarbs, kuram izdevies pārkāpt miljarda skatījumu robežu, izpētījis portāls “UltimateClassicRock.com”.

Braiens Mejs un Rodžers Teilors kopīgajā pateicībā norāda, ka jūtas pagodināti: “Mēs gribam pateikties jums visiem un svinēt kopā ar mūsu brīnišķīgajiem faniem visā pasaulē, radot trīs jaunus mūzikas video savām dziesmām, kuros visos būsiet redzami jūs!” viņi raksta. “Vienalga, vai esat mūziķis, dziedātājs, dejotājs vai vizuālās mākslas pārstāvis, vai vienkārši gribat papriecāties. Ejiet uz youarethechampions.com, lai uzzinātu vairāk, un tiksimies kaut kur ceļā!”

Pagājušajā gadā pret “Queen” tiesā gribēja vērsties Brūss Govers, kurš vairāk nekā četras stundas garo “Bohemian Rhapsody” video veidoja 3500 dolāru liela budžeta ietvaros, pats par to saņemot tikai 500 dolāru, jo atklāja, ka grupa turpinājusi video izmantot savos koncertos, nemaksājot viņam autortiesības.

Governs secināja: “Nedomāju, ka kāds to darīja naudas dēļ. Bija satraucoši strādāt kopā ar “Queen”, veidot mūzikas video un redzēt to atskaņotu televīzijā, un es domāju, daudzi jauni režisori pēc manis juta to pašu. Man šķiet, visa industrija viņus ir izmantojusi.”

LA.lv