×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
28. oktobris, 2015
Drukāt

VIDEO: Brāļu kapos apbedītas Tīreļpurvā atrastās latviešu strēlnieka mirstīgās atliekas

kapi

Rīgas Brāļu kapi šodien svin savu simtgadi. Lai gan oficiāli karavīru atdusas vieta tika iesvētīta vien 30. gados, kritušos tur sāka guldīt jau 1915. gada nogalē. Tie bija latviešu strēlnieki, un šodien viņiem pievienojās vēl viens nopelniem bagāts cīņu biedrs, vēsta TV3 ziņas.

Dienai pamazām iesilstot, Rīgas Brāļu kapos šorīt pulcējās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīri un Kara muzeja pārstāvji, lai pēdējā ceļā pavadītu latviešu strēlnieku.

Andrejs Kurpnieks Krievijas Impērijas armijā pieteicās precīzi pirms 100 gadiem. Pēc paša lūguma vēlāk tika pārcelts uz strēlniekiem, par kaujām Nāves salā apbalvots ar Svētā Jura krusta 4. šķiru, un tieši šā apbalvojuma dēļ viņu izdevies atpazīt.

Kurpnieka kauli tikai nesen atrasti Tīreļpurvā, kas liek domāt, ka viņš piedalījies Ziemassvētku kaujās un kritis 1917. gada 5. janvārī. Vēl pēc nāves viņš apbalvots par varonību.

6 attēli
Šodien aprit tieši 100 gadu, kopš Rīgas Brāļu kapos guldīts pirmais latviešu strēlnieks, un šodien zemes klēpim atdots arī Andrejs Kurpnieks. Visiem kritušajiem šāds gods gan nepienākas. Šeit atdusas tikai tie, kuru pīšļi ir identificējami.
Lai godinātu gan pašus pirmos strēlniekus, kurus šajos kapos apbedīja 1915. gadā, gan visus tos, kuri šeit guldīti pēc tam, Brāļu kapos šodien ieradās valsts augstākās amatpersonas.
Šeit pavisam atdusas aptuveni 2000 karavīru. Tostarp arī ap 200 neatpazītu puišu, kuri krita Pirmā pasaules kara un Latvijas Brīvības cīņu laikā, bet vēl nezināms daudzums guļ kaujas laukā.
Pirms nepilnām divām nedēļām vēstījām par vairāk nekā 70 latviešu strēlniekiem, kuri tika atrasti Ķekavas pusē. Tā kā viņu kauli nav identificējami, tos pārapbedīs Ķekavas novada Trušeļu kapos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+