Mobilā versija
+3.7°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
18. jūlijs, 2016
Drukāt

VIDEO: “Brīnumlīdzekļu” reklāmas sludina pārspīlētus efektus

Foto: LETAFoto: LETA

Trauksmi par uztura bagātinātāju straujo izplatību un nereti maldinošo reklāmu ceļ atbildīgās iestādes. Par to, vai šīs jomas kontrolei būtu jāparedz lielāki finanšu līdzekļi, šodien spriedīs ministri, vēstīja LNT raidījums “900 sekundes”.

Pēdējos gados Latvijā reģistrēto uztura bagātinātāju skaits strauji pieaug – 2009. gadā bija reģistrēti aptuveni trīs tūkstoši, bet pērnā gada beigās jau divreiz vairāk.

Viena no problēmām saistīta ar darbietilpīgo uztura bagātinātāju sastāvdaļu izvērtēšanas procesu. Piemēram, tie var saturēt Ķīnas medicīnai vai ājurvēdai raksturīgas sastāvdaļas, kas nozīmē, ka pamatojumam jāizmanto zinātniskie atzinumi. Vēl nepieciešams efektīvāk vērsties pret “brīnumlīdzekļu” maldinošām reklāmām, kas sludina pārspīlētus efektus.

Atbildīgajām iestādēm 2018. gadā papildus nepieciešami 276 000 eiro, no kuriem lielākā summa jeb 158 000 eiro vajadzīgi jauna reģistra izveidei. Vēl 33 000 paredzēti laboratoriskajai kontrolei, bet seši tūkstoši eiro – informēšanas kampaņai.

Pievienot komentāru

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+