Mobilā versija
Brīdinājums +0.2°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
18. jūlijs, 2016
Drukāt

VIDEO: “Brīnumlīdzekļu” reklāmas sludina pārspīlētus efektus

Foto: LETAFoto: LETA

Trauksmi par uztura bagātinātāju straujo izplatību un nereti maldinošo reklāmu ceļ atbildīgās iestādes. Par to, vai šīs jomas kontrolei būtu jāparedz lielāki finanšu līdzekļi, šodien spriedīs ministri, vēstīja LNT raidījums “900 sekundes”.

Pēdējos gados Latvijā reģistrēto uztura bagātinātāju skaits strauji pieaug – 2009. gadā bija reģistrēti aptuveni trīs tūkstoši, bet pērnā gada beigās jau divreiz vairāk.

Viena no problēmām saistīta ar darbietilpīgo uztura bagātinātāju sastāvdaļu izvērtēšanas procesu. Piemēram, tie var saturēt Ķīnas medicīnai vai ājurvēdai raksturīgas sastāvdaļas, kas nozīmē, ka pamatojumam jāizmanto zinātniskie atzinumi. Vēl nepieciešams efektīvāk vērsties pret “brīnumlīdzekļu” maldinošām reklāmām, kas sludina pārspīlētus efektus.

Atbildīgajām iestādēm 2018. gadā papildus nepieciešami 276 000 eiro, no kuriem lielākā summa jeb 158 000 eiro vajadzīgi jauna reģistra izveidei. Vēl 33 000 paredzēti laboratoriskajai kontrolei, bet seši tūkstoši eiro – informēšanas kampaņai.

Pievienot komentāru

Krievijas militārās mācības "Zapad" rada satraukumu Latvijā (9)Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) seko līdzi šoruden paredzētajām Krievijas bruņoto spēku mācībām “Zapad-2017”, taču šobrīd netiek atklāts, kā šo mācību laikā reaģēs NBS.
Iedzīvotāji krīt uz ielām un lauž kaulus, pat vaiga kauluAizvadītajā diennaktī mediķu redzeslokā nonākuši vairāki iedzīvotāji, kuri guvuši dažādas traumas, krītot uz slidenām ielām.
Draugiem Facebook Twitter Google+