×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
29. marts, 2016
Drukāt

VIDEO: Burvīga pavasara atmoda Tērvetes ūdenskrātuvē (1)

Foto - mammadaba.lvFoto - mammadaba.lv

Pavasarim tuvojoties un gājputniem atgriežoties mērenajos platuma grādos, LVM Tērvetes ūdenskrātuves bagātība un lepnums ir ne tikai godalgota izmēra zivis, bet arī milzīgi, pelēki un nenorimstoši zosu bari.

Šobrīd dienas laikā LVM Tērvetes ūdenskrātuves apkārtne ir mierīga un klusa, ieklausoties var dzirdēt, kā čab pērnās lapas. Mierīgā, pavasari vēstoša vēja varā rimti kustas koku zari, ūdenskrātuves ūdens virsma tikai nedaudz kustas, veidojot nelielus vilnīšus.

Turpretim iestājoties krēslai, atmosfēra pie ūdenskrātuves spēji mainās. Pār lielo ūdeni spārnu švīkstoņas un griezīgu, mazliet spiedzīgu kliedzienu pavadīti, gāžas zosu bari. Daļa bara ar spēju spēku piezemējas uz ūdens virsmas, kuļot ūdeni nepārtrauktā kustībā. Cita, turpinot lidot virs ūdenskrātuves, veido dažāda augstuma un formas virpuļus un iekrāso debesis pelēkos toņos. Vērojot un ieklausoties skaņas un kustības izrādē gaisā un uz ūdens, rodas niecības sajūta, kas tikai pastiprinās, palielinoties izrādes dalībnieku skaitam un to radītajam troksnim.

Lielākoties LVM Tērvetes ūdenskrātuvi migrējošie putni izmanto kā atpūtas vietu, tikai daļa to izvēlas par ligzdošanas vietu, jo vietas visiem nepietiek. Šobrīd ūdenskrātuvi par savu atpūtas un pagaidu mītnes vietu izvēlējušās zosis, gulbji, pīles. Un ir manīts arī zivju gārnis. Agrāk nekā citus gadus noslēpumainā priežu sila malā izvietotajā ūdenskrātuvē ir atgriezies lielais dumpis.

Latvijas valsts mežu Tērvetes ūdenskrātuve, gleznainais 70 ha lielais ezers, ir makšķernieku un atpūtnieku iecienīta vieta. Tērvetes kempinga mājiņas var uzņemt divdesmit četrus viesus, pārējiem nakšņot gribētājiem paredzētas telšu vietas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. tur labs skatu tornis

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +14.0
Alūksne +12.6
Daugavpils +15.4
Saldus +10
Liepāja +8.4
Jelgava +12
Ventspils +5.1
Limbaži +8
Madona +10
Rēzekne +12
Draugiem Facebook Twitter Google+