Reuters/Scanpix

Vašingtonas “Capitals” hokejisti pirmdien savā laukumā uzvarēja Tampabejas “Lightning” vienību, panākot izšķirošo spēli Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas Austrumu konferences finālsērijā.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību

“Capitals” svinēja panākumu ar rezultātu 3:0 (0:0, 1:0, 2:0), bet sērijā līdz vienas komandas četrām uzvarām tagad ir neizšķirts 3-3.

Par mača varoņiem kļuva Vašingtonas kluba uzbrucējs Tīdžejs Ošī, kurš iemeta divas ripas, kā arī vārtsargs Breidens Holtbijs, kurš atvairīja 24 pretinieku metienus, izcīnot “sauso” uzvaru. Viņš piekto reizi karjerā Stenlija kausa izcīņā savus vārtus nosargājis neieņemtus.

Spēles 36.minūtē Ošī realizēja skaitlisko vairākumu, bet 51.minūtē Devante Smits-Pellijs pārsvaru dubultoja. Spēles beigās “Lightning” nomainīja vārtsargu, taču Ošī raidīja ripu tukšos pretinieku vārtos.

“Zinājām, ka laukumā darot pareizās lietas, izcīnīsim uzvaru. Septītā spēle būs īsts karš, kuram mēs būsim gatavi,” solīja Ošī.

“Capitals” šajā sērijā uzvarēja pirmajos divos mačos, bet tad sekoja “Lightning” trīs uzvaras pēc kārtas.

Sērijas izšķirošais – septītais – mačs trešdien notiks Tampā.

Par Rietumu konferences labāko komandu kļuva līgas debitante Vegasas “Golden Knights”, kas ar 4-1 uzvarēja Vinipegas “Jets”, nodrošinot vietu Stenlija kausa finālā.