×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
10. decembris, 2015
Drukāt

VIDEO: Celt roku pret sievieti? Sabiedrībā zināmu vīriešu viedokļi (1)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

10. decembrī pasaulē atzīmē Starptautisko cilvēktiesību dienu. Ikvienam cilvēkam ir tiesības uz dzīvi, cieņu, veselību, izglītību, vārda brīvību un vienlīdzību. Fiziska sava tuvākā ietekmēšana, emocionālu un psiholoģisku pārdzīvojumu radīšana, sava spēka un varas izmantošana, lai ietekmētu, pazemotu un kontrolētu otru personu, ir būtisks cilvēktiesību pārkāpums.

Diemžēl ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā vīrieši nereti paceļ roku pret savu sievu un draudzeni. Tādēļ Labklājības ministrija (LM) izveidojusi video, kur sabiedrībā zināmi vīrieši – pasaules čempions boksā Mairis Briedis, TV raidījumu vadītājs Renārs Zeltiņš un Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis – pauž savu viedokli par vardarbību pret sievieti.

Vardarbība pret sievieti un vardarbība ģimenē atstāj negatīvas sekas un pārdzīvojumus cietušajam un viņa ģimenes locekļiem, īpaši bērniem, kā arī rada papildu izdevumus ekonomikai – jānodrošina veselības aprūpes un sociālie pakalpojumi, pieaug izdevumi saistībā ar tiesvedību, krītas cietušā produktivitāte darbā.

„Agresivitāte, dusmas – tās ir emocijas, ar kurām ir jāstrādā.”
Renārs Zeltiņš, TV raidījumu vadītājs

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību arvien pieaugošajai vardarbības pret sievietēm izplatībai, 1991. gadā vīriešu aktīvistu grupa no Kanādas aizsāka “Baltās lentītes kustību” – informatīvo kampaņu, kuras ietvaros vīrieši tiek aicināti apsiet ap roku baltu lentīti, tādējādi apliecinot savu atbalstu vardarbības pret sievietēm izskaušanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. nja.. sievietes nevar sist. pati esmu sieviete bet esmu satikusi tādas kuras pat man gribas sist; esmu redzējusi kā sabiedrībā sieva sit , sper ar kāju vīram, tas tikai ierauj galvu plecos un ciešas; kas notiek šādās ģimenēs mājās? var tikai iedomaties. ko darīt ar psiholoģisko pazemošanu ar ko nodarbojas daudzas sievietes? arī publiski? iesit – sadzīst brūces vairs nesāp. bet morālā, psiholoģiskā pazemošana? tā nesadzīst… par šādām lietām neviens nerunā. bet tās pastāv. cik daudz procentos? varbūt līdzvērtīgi sieviešu sišanai, bet par to nav pieņemts runāt.

Draugiem Facebook Twitter Google+