Sezonas pirmais debijs izvērtās ļoti aizraujošs.

Iepriekšējās sezonas vicečempione “Ventspils” svētdien “Optibet” Latvijas futbola virslīgas mačā savā laukumā nospēlēja 1:1 (0:1) ar “Liepājas” komandu.

Notriektā tautumeita 6

Mājiniekiem vārtus guva Pāvels Osipovs, bet viesiem izcēlās Jānis Ikaunieks.

Pirmās reālās vārtu gūšanas iespējas bija laukuma saimniekiem spēles otrajā desmitminūtē. Tiesa, rezultātu pirmie atklāja viesi – spēles 32.minūtē Ikaunieks ar tālu soda sitienu pārcēla bumbu pāri sieniņai, tai ielidojot vārtu augšējā stūrī. Ātri vien liepājniekiem bija iespēja dubultot savu pārsvaru, taču Alekša Delgado viegli sisto bumbu tvēra “Ventspils” komandas vārtsargs Ivans Baturins.

Pirmā puslaika otrajā pusē pārsvars piederēja liepājniekiem, bet otrā puslaika pirmajā daļā biežāk bumbu kontrolēja laukuma saimnieki, cīņai saasinoties spēles pēdējās 20 minūtēs.

Spēles 70.minūtē viens pret viesu vārtiem izrāvās Tosins Aijeguns, taču “Liepājas” vārtsargs Valentīns Raļkevičs prasmīgi nospēlēja izgājienā un atvairīja bumbu. Astoņas minūtes vēlāk tomēr ventspilniekiem izdevās pārspēt pretiniekus. Mājiniekiem vārtus guva Pāvels Osipovs, kurš sita no soda laukuma dziļuma, bumbai vārtu priekšā atsitoties pret zemi un ielidojot tīklā.

Mača dramatiskākie notikumi risinājās pamatlaika pēdējā desmitminūtē. Spēles 85.minūtē Sejdina Keitā savā soda laukumā nogāza Aijegunu, kā rezultātā uz viesu vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. “Pendeli” izpildīja Žoalisons Oliveira, kurš sita pa vidu, Raļkevičam atvairot bumbu. Atlikušajā laikā vārti netika gūti, komandām nospēlējot neizšķirti 1:1.

Latvijas čempionāta vēsturē šis bija jau 86.Kurzemes derbijs. Līdz šim labāk klājies Liepājas pilsētas komandām, kas guvušas 31 uzvaru, bet “Ventspils” kontā ir 27 panākumi. Vēl 28 reizes spēles noslēgušās neizšķirti.

Šosezon labākas sekmes ir “Ventspils” futbolistiem, kuri iepriekšējā kārtā uzvarēja kopvērtējuma līderi RFS, sagādājot tai pirmo zaudējumu sezonā, kamēr “Liepājai” bija trīs zaudējumu sērija.

Nupat no “Liepājas” galvenā trenera amata tika atbrīvots skotu speciālists Gordons Jangs, bet pagaidām vienības grožus uzņēmies Mareks Zuntners. Neoficiāli tiek runāts, ka komandu varētu pārņemt bijušais Latvijas izlases galvenais treneris Aleksandrs Starkovs.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pērnā gada Latvijas čempione “Riga” svētdien viesos ar rezultātu 4:0 (3:0) sagrāva Jūrmalas “Spartaku”.

Rīdziniekiem divus vārtus guva serbu uzbrucējs Darko Lemajičs.

Latvijas čempioni pirmos vārtus guva 21.minūtē, kad pēc pērn “Spartakā” spēlējušā Alekseja Višņakova piespēles uz tālo vārtu stabu Lemajičs lēcienā ar galvu ievirzīja bumbu vārtos. Pirmā puslaika beigās viesi guva vēl divus vārtus un uz ģērbtuvi devās ar ievērojamu pārsvaru.

Vispirms puslaika priekšpēdējā minūtē “Riga” izspēlēja līdz tukšiem vārtiem, kas Minori Sato ļāva dubultot galvaspilsētas komandas pārsvaru. Savukārt puslaika kompensācijas laikā jau 3:0 panāca Višņakovs.

Otrajā puslaikā jūrmalniekiem neizdevās bīstami apdraudēt “Riga” vārtus, un 72.minūtē jau 4:0 panāca Lemajičs. Vispirms vārtu pārliktni norībināja Oļegs Laizāns, bumbai nonākot Lemajiča rīcībā – serbs bija nekļūdīgs un trieca bumbu mērķī. Pamatlaika priekšpēdējā minūtē pēc Barija Ali otrās dzeltenās kartītes mājinieki nonāca mazākumā, bet “Riga” komandai bija pārāk maz laika, lai izmantotu viena vīra pārspēku.

Jau ziņots, ka “Riga” komandā notikusi treneru maiņa, jo nupat tika atbrīvots baltkrievu speciālists Oļegs Kubarevs, kura vietā vismaz uz laiku stājies Mihails Koņevs.

Rīdzinieki pēdējos piecos mačos guvuši četras uzvaras, divas no tām izcīnot ar Koņevu pie stūres. Tas virslīgas kopvērtējumā ļauj ieņemt otro vietu, kamēr “Spartaks” tikpat ilgā laika posmā piedzīvojis četras neveiksmes, atrodoties virslīgas tabulas lejasdaļā.

Šī virslīgas kārta iesākās sestdien, kad “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” izbraukumā ar 4:1 uzvarēja “Metta” futbolistus, bet “Jelgava” savu skatītāju priekšā ar 1:0 apspēlēja “Daugavpili”. Devīto kārtu izlaida turnīra līdere RFS.

Ar astoņās spēlēs gūtu 21 punktu virslīgas vadībā šobrīd ir RFS, kam ar 18 punktiem seko “Riga”, bet trešā ar 14 punktiem ir “Valmiera Glass”/ViA. Ceturto vietu ar 12 punktiem ieņem “Ventspils”, kamēr desmit punktus iekrājušas “Jelgava” un “Daugavpils”, bet pirmajam sešiniekam ar septiņiem punktiem seko “Liepāja”, bet turnīra tabulas lejasdaļā ar sešiem punktiem ir “Spartaks” un “Metta”.