Latvijā
Novados

VIDEO: Cēsu pusē par latvāņu iznīdēšanu varēs saņemt ievērojamu atlaidi NĪN0

Foto – Shutterstock

90% atlaide nekustamā īpašuma nodoklim (NĪN) – tā Cēsu novada dome nolēmusi motivēt iedzīvotāju pieteikšanos, lai šovasar samazinātu invazīvo latvāņu teritorijas, vēstīja LNT raidījums “900 sekundes”

Pašvaldība secinājusi, ka cilvēku administratīvā sodīšana ar vairākiem simtiem eiro kā sankcija, neaptur latvāņu tālāku izplatību un nedod nekādu labumu, jo latvāņu hektāri nemazinās.

Latvāņi Cēsu novadā ir liela problēma, jo tā bija viena no vietām, kur Padomju Savienības laikos latvāņus ieveda kā cerīgu lopbarības augu, taču ar laiku cilvēku bezatbildības dēļ tas izgāja ārpus kontroles.

Saistītie raksti

Ir skaidrs, ka ziemā latvāņi nav problēma, bet Cēsu novada pašvaldība sāk par to domāt jau laikus, lai iedzīvotāji, kas vēlas pieteikties nekustamā īpašuma nodokļa atlaidei 90% apmērā, sāktu pamazām krāt naudu latvāņu iznīdēšanai vasarā.

Metodes, kā iznīcināt invazīvos un cilvēku veselībai bīstamos latvāņus, Cēsu novada iedzīvotāji var izvēlēties paši. Tuvāk pavasarim pašvaldība rīkos mācības, sevišķi tādēļ, ka viena no metodēm var būt arī ķimikāliju lietošanu.

Plašāk pievienotajā video

LA.lv