Latvijā
Sabiedrība

VIDEO: Četri čeku loterijas laimestu ieguvēji nav pieteikušies0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Ieva Lūka

Čeku loterijā trīs mēnešos izdalīti jau vairāk nekā 200 laimesti, taču uz dažiem no tiem cilvēki vienkārši nepiesakās – četri laimesti, katrs 100 eiro vērtībā, paliks valsts budžetā, šovakar vēsta LNT ziņas.

Čeku loterijas pirmajā izlozē piedalījās vairāk nekā 100 tūkstoši iedzīvotāju, bet ar katru nākamo loteriju dalībnieku skaits mazinājies un tagad to ir par 23% mazāk nekā pirmajā izlozē.

Tomēr iesniegto čeku skaits joprojām pārsniedz miljonu un sanāk, ka katrs dalībnieks ik mēnesi reģistrējis vidēji 18 čekus,

LNT Ziņām atklāja Valsts ieņēmumu dienestā (VID), norādot, ka izredzes laimēt loterijā ir lielākas čekiem par pakalpojumiem.

VID dati liecina, ka jūlijā un augustā no laimīgajiem čekiem visvairāk bijuši “Maxima”, “Rimi”, “Lido”, “Latvijas pastā” un “McDonald’s” izdotie čeki. Pārējie nākuši no pašvaldībām, dažādām ēstuvēm, bāriem, aptiekām, skaistumkopšanas saloniem, veselības aprūpes iestādēm, u.c..

Turklāt četri laimētāji tā arī nav noteiktajās 30 dienās pieteikušies, lai saņemtu 100 eiro.

“Ja viņi nepiesakās termiņā, tad nauda paliek budžetā,” LNT norādīja VID pārstāve Evita Teice-Mamaja. Vēl viens cilvēks nokavējis 14 dienu termiņu, lai apstiprinātu dalību gada izlozē. Bet divos citos gadījumos laimestus neizmaksās, jo čeku vietā reģistrēts tā dēvētais pirmčeks.

Saistītie raksti

Tikmēr VID saņemtos čekus turpina analizēt. “Pagaidām tas notiek tādā nosacīti pilotprojekta formātā, pirmās tematiskās pārbaudes ir bijušas un tās ir nesušas augļus – tiešām ir kases aparāti, kas neatbilst tehniskajām prasībām. Ir bijuši gadījumi, kad deklarācijās norādītais īsti neatbilst tam, kas ir dabā,” atklāja VID pārstāve.

Mazumtirgotāju pārstāvji LNT Ziņām atzina, ka čeku loterija nozarē neko īsti nav būtiski mainījusi, vienīgi pircēji sākuši mazāk atstāt savu čekus turpat veikalā. Savukārt Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā (LTRK), kas pati loteriju ieteica, LNT ziņām norādīja, ka čeku loterija sākusi mainīt pašu uzņēmēju attieksmi un paradumus, tie kļūst godīgāki. “Es domāju, ka tas dos rezultātu uz valsts budžeta ieņēmumiem kopumā,” domā LTRK vadītājs Jānis Endziņš.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Apsūdz audžuvecākus par vardarbību pret astoņiem bērniem
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Valsts prezidents komentē parakstu vākšanu par Saeimas atlaišanu 3
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Liepājas pusē divi transportlīdzekļu vadītāji pieķerti pārvietojamies ar “plikām” riepām
4 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Lielākie ieguvēji no nodokļu reformas būs strādājošie bez bērniem
1 stunda
LE
LETA
Dabā
No piektdienas kļūs krietni aukstāks
6 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Ziņu portālam LA.LV jauns auditorijas lieluma rekords! 1
4 stundas
IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
Ivars Bušmanis: Valsts budžeta marķējums – vai solījumus mediķiem varēja izpildīt?
3 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“Citro” veikalu tīkls vēŗsa plašumā. Tīklam pievienojas vēl 51 veikals
41 minūtes