×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
17. februāris, 2016
Drukāt

VIDEO: Cik ilgi vēl kalpos padomju laikā celtās mājas? (11)

hruscovka

Padomju laikos celtās ēkas nonākušas savas ekspluatācijas vidusposmā. To stāvoklis ir apmierinošs, taču – ja tuvākajā laikā tās netiks nosiltinātas un nopietni renovētas, to ekspluatācijas laiks pēc pārdesmit gadiem beigsies, un stāvoklis var kļūt katastrofāls – šādi secināts pētījumā par padomju laikos celto namu inženiertehnisko stāvokli, vēsta LNT ziņas.

Pētījuma dati liecina, ka siltinātās ēkās, iespējams, panākt 20 līdz pat 65% siltumenerģijas ietaupījumu, kas krietni samazinātu arī komunālos maksājumus.

“Sliktākajā stāvoklī ir tās, kas atrodas Juglā, Silciemā. Tās ir vienas no pirmajām, kas ir būvētas tipveidā – 318., 316. sērijas ēkas. Tāpat arī pēc būtības projekts ir tāds, ka grūti šodien kaut ko pārplānot, tās ir vienkārši novecojušas,” atklāj būvinženieris Vitauts Konrāds.

Kopumā projekta ietvaros Imantā, Ziepniekkalnā, Juglā un Purvciemā apsekotas 132 ēkas, kas būvētas laika posmā no 70. līdz 90. gadiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Nav tik vienkārši ar šīm mājām. Viņas nav domātas “ietīšanai”, t.i. siltināšanai. mājas siltinot, tiks izjaukta dabiskā māju elpošana un mājas ies postā daudz straujāk. Vācijā šīs mājas tika nojauktas un būvētas no jauna, Vēl svarīgs aspekts: māja gali. Būtu jāpaceļ temperatūra tieši gala dzīvokļiem un pārējiem dzīvokļiem (horizontālā apkure), nevajadzētu pieļaut, ka dzīvokļos tiek uzturēta zemāka temperatūra par 18 grādiem, bet tas jau mūsu gudro inženierdarbinieku ziņā

 2. Ja tiks atcelya ikgadējā Valsts iejaukšanās brīvā tirgus ekonomikā [t,i,,VZD vērtēšana.koPTO aizliedz ] tad varētu sākt domāt.

 3. Vai tad kad apliks taas maajas ar stikla vati, buus drosaakas! Smiekliigi!

 4. Mājas celtas okupācijas gados un nevis padomju laikā! Sauksim lietas īstajos vārdos. Parasti tie, kuri noliedz okupāciju – tie lieto vārdu “padomju”.

  • Mēs jau tik 20 gadus bez sveša saimnieka esam dzīvojuši, FOTOGRĀF. Te jau gandrīz visu dažādi okupanti uzcēluši …

  • Būtu taču labāk, ja okupanti vispār mājas nebūtu cēluši. Pilsētas būtu daudz mazākas, nebūtu satrēgumi, gaiss būtu tīrāks.

   • patiesi nejēgam Atbildēt

    Kur tad tu dzīvotu? Sešatā Grīziņkalna puspagraba istabiņā ar sauso ateju pagalmā? Jebšu tu domā, ka 90tajos būtu izdevies ar kaimiņa kucītes rakstītu testamentu nokampt kādu īres namu “klusajā centrā”?

  • Ir cilvēki , kuru slimība ir naids savīds kopā ar savas vainas nolīdzināšanu, teiksim dienējušie vācu armijā, tad nu tagad viņi sevi uzskata,ka cīnījās ar krievu armiju par Latvijas brīvību , bet patiesībā kā vieni tā otrie ir vienādi atbildīgi, ne par kādu tur Latvijas brīvību necīnījās tie Latvieši , kuri sargāja koncentrācijas nometnes , piedalījas soda ekspedīcijās kopā ar regulārām vācu armijas vienībām. Bez kļūdām var atpazīt komentētāju no kādiem laikiem tas nāk- tiem ik uz vārda ir okupants, čekists, krievs un citi citāti…

   • Kā tev ar prātiņu ? Pats jau visvairāk muldi par to ,ko citiem pārmet. Gan jau esi vīrs ar sarkano zvaigzni pierē,tiem arī nav citu argumentu,kā lozungi.

  • Cilvēk, tā jau ir paranoja! Visur okupanti rēgojas…un tieši viņi sacēla skolas, slimnīcas, rūpnīcas, mājas… izbūvēja ceļus… Tā sabūvēja, ka gadiem ilgi jānoņemas vietvalžiem, lai to visu nojauktu.

Draugiem Facebook Twitter Google+