Kultūra
Māksla

VIDEO. Daļa koncertzāles “Gors” apmeklētāju sašutuši par Aigara Bikšes darbu0

Foto: Ekrānuzņēmums no TVPlay.skaties.lv

Viens no tēlnieka Aigara Bikšes darbiem, kas izstādīts Latgales vēstniecībā “Gors”, virknē latgaliešu radījis sašutumu, ziņo raidījums “900 sekundes”. Runa ir par tēlnieka darbu ar nosaukumu “Hermafrodīts”.

Īpaši satraucas vecāki, kuri hermafrodīta izstādīšanu nespēj izskaidrot saviem mazajiem bērniem. Pats mākslinieks ir pārsteigts par reakciju un tai pat laikā gandarīts, ka viņa darbs liek cilvēkiem iziet no komforta zonas.

Latgales vēstniecības “Gors” pārstāvji uzrunāja tēlnieku izstādīt viņa darbus, jo mākslas zinātājiem Latgalē viņš ir labi zināms. Piemēram, Bikšes veidots Franča Trasūna piemineklis uzstādīts pie mūzikas vidusskolas Rēzeknē.

Saistītie raksti

“Gors” mākslinieciskās un pasākumu nodaļas vadītāja Ilona Rupaine atzīst, ka tagad Rēzeknes iedzīvotāji tēlnieku vairāk gan zinās pēc šā darba apskates.

Izstādes organizatori norāda, ka viņiem pašiem šis darbs raisa tikai pozitīvas emocijas un liek aizdomāties, pat pilnveidoties. “Uz šo darbu mēs skatāmies ļoti pozitīvi, pirmkārt. Arī kā iespēju runāt par lietām, kas mums bieži vien nav ērtas,” turpina Rupaine.

LA.lv