EPA/Scanpix

2018.gada pasaules čempionāta hokejā saimniece Dānija trešdien Herningā B apakšgrupas mačā ar rezultātu 3:2 (0:0, 2:1, 1:1) pārspēja Somiju, pārtraucot pretinieku graujošo uzvaru sēriju.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Herningā notikušā mača rezultāts tika atklāts otrā perioda 13.minūtē, kad dāņu uzbrucējs Frans Nilsens pretinieku hokejista aizsegā raidīja ripu vārtos un realizēja vairākumu. Tiesa, divas minūtes vēlāk, jau somiem spēlējot piecatā pret četriem, Sebastians Aho ar metienu no kreisās puses izlīdzināja rezultātu. Nepilnas trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Olivers Bjorkstrands pretuzbrukumā ātri ieslidoja somu aizsardzības zonā un ar strauju metienu atguva dāņiem vadību.

Mājinieki vadībā bija līdz pat trešā perioda 16.minūtei, kurā Mikaels Granlunds pēc Mīka Koivisto teicamas piespēles no vārtu priekšas izlīdzināja rezultātu. Tiesa, pusotru minūti vēlāk Teuvo Tereveinens par ripas izmešanu atstāja somus mazākumā. To izmantoja dāņi, divas minūtes pirms pamatlaika beigām Niklasam Hartam panākot 3:2 un izraujot uzvaru.

Dānijas hokeja izlases rindas papildinājuši Nacionālajā hokeja līgā (NHL) sezonu noslēgušais Mikels Bedkers un Janniks Hansens. Bedkers šajā mačā atzīmējās ar divām rezultatīvām piespēlēm.

Somijas izlase pasaules čempionāta pirmajās divās cīņās ar vienādiem rezultātiem 8:1 sagrāva gan Dienvidkoreju, gan Latviju, bet otrdien ar 7:0 pieveica Norvēģiju.

Pirms tam šajā apakšgrupā olimpiskā vicečempione Vācija ar 6:1 (1:0, 3:0, 2:1) uzveica Dienvidkorejas vienību, tiekot pie pirmās uzvaras.

B apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar deviņiem punktiem četrās spēlēs ir Somija, kam ar astoņiem punktiem trīs mačos seko ASV. Tālāk ar septiņiem punktiem seko Kanāda, bet pa pieciem punktiem iekrājušas Latvija, Vācija un Dānija, bet latviešiem ir vien spēle rezervē. Septīto vietu ar trim punktiem ieņem Norvēģija, bet Dienvidkoreja pašlaik ir bez punktiem un ir visreālākā pretendente uz augstākās divīzijas atstāšanu.

Zviedrija Kopenhāgenā A apakšgrupas spēlē ar 7:0 (2:0, 3:0, 2:0) sagrāva Austriju.

Kopenhāgenā notikušais duelis ritēja uz vieniem vārtiem. Zviedriem ar diviem precīziem metieniem izcēlās Rikards Rakels, bet pa vieniem vārtiem guva Matīass Janmarks, Mika Zibanejads, Gustavs Nīkvists, Adrians Kempe un Magnuss Pējervi. Rakelam šajā mačā bija arī viena rezultatīva piespēle, kamēr divos vārtu guvumos asistēja Janmarks.
Anderss Nilsons Zviedrijas izlases vārtos atvairīja visas 14 pretinieku mestās ripas.

Šajā apakšgrupā dienas pirmajā mačā Šveices valstsvienība ar rezultātu 5:2 (2:2, 1:0, 2:0) apspēlēja Baltkrievijas izlasi, kas turpināja savu neveiksmīgi iesākto čempionātu.

A apakšgrupas kopvērtējumā līderpozīcijā ar 12 punktiem četros mačos ir Zviedrija, bet pa deviņiem punktiem Krievija un Šveice, bet pa četriem punktiem guvušas Čehija un Slovākija. Tām ar trīs punktiem seko Francija, vienu punktu ieguvusi Austrija, bet Baltkrievija šobrīd ir bez punktiem.