Rīgas “Dinamo” kapteinis Lauris Dārziņš pret Bratislavas “Slovan” guva divus vārtus.

Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” otrdien pārtrauca piecu zaudējumu sēriju Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačos, savā laukumā ar rezultātu 3:2 (1:0, 1:2, 1:0) pārspējot Bratislavas “Slovan” vienību.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?

Rīdzinieki bija cietuši piecus zaudējumus pēc kārtas, kamēr pēdējos astoņos mačos bija piedzīvotas sešas neveiksmes. Tiesa, neveiksmīgā josla komandu nav pārāk attālinājusi no izslēgšanas turnīra zonas, no kā Latvijas klubs pašlaik atpaliek trīs punktus.

Rīdzinieku labā divus vārtus guva komandas kapteinis Lauris Dārziņš, bet vienu reizi precīzs bija Mārtiņš Dzierkals. Tikmēr ar divām rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Miķelis Rēdlihs. Dārziņam šosezon mači pret “Slovan” ir ļoti veiksmīgi, jo iepriekšējā abu komandu cīņā viņš arī guva divus vārtus un atdeva divas rezultatīvas piespēles.

Spēles pirmajās desmit minūtēs laukuma saimniekiem bija viena izdevībā pārspēt pretiniekus, pēc Riharda Mareņa piespēles no vārtu priekšas metot Rēdliham, kura raidījums gan tika neitralizēts. Perioda otrajā pusē “Slovan” vairākas minūtes saimniekoja “Dinamo” aizsardzības zonā, izdarot vairākus metienus pa vārtiem.

Pēc pretinieku ofensīvas izturēšanas “Dinamo” arvien biežāk paviesojās “Slovan” aizsardzības zonā, kas noslēdzās ar vārtu guvumu – 76 sekundes pirms pirmā perioda beigām Dārziņš ar raidījumu zem vārtu pārliktņa panāca 1:0.

Sergeja Gimajeva pārkāpuma dēļ rīdzinieki otro trešdaļu sāka mazākumā, kuru gan izturēja. Tiesa, pēc tam pašu nopelnītais vairākums netika realizēts, turklāt trešdaļas astotajā minūtē pēc ripas zaudēšanas savā zonā viesi izlīdzināja rezultātu, precīzi no vārtu priekšas metot 19 gadus vecajam uzbrucējam Adamam Liškam. Turpinājumā abas komandas apmainījās nerealizētiem vairākumiem, bet sešas minūtes pirms trešdaļas beigām “Dinamo” atguva vadību, Mārtiņam Dzierkalam pielabojot Metjū Majones raidījumu no zilās līnijas. Vārtu guvums tika apstiprināts vien pēc ilgas viedeoatkārtojuma skatīšanās, jo bija aizdomas, ka Frenks Razgals bija vārtsarga laukumā.

Pēc gūtajiem vārtiem “Dinamo” ātri nonāca mazākumā, taču arī šoreiz pretinieku pārspēks tika izturēts. Tiesa, spēlējot jau vienādos sastāvos, perioda priekšpēdējā minūtē Kails Čipčura uzvarēja cīņā vārtu priekšā un panāca 2:2.

Trešā perioda ceturtajā minūtē rīdziniekiem izdevās atjaunot vadību, ātru uzbrukumu noslēdza Dārziņš, kurš vārtu priekšā ar nūjas neērto pusi mainīja ripas lidojuma virzienu. Līdz perioda vidum rīdzinieki paspēja izniekot vēl vienu vairākumu, bet trešdaļas otrajā pusē zaudēja Koltonu Gilīsu, kurš traumas dēļ nevarēja turpināt maču. Sešas minūtes pirms pamatlaika beigām Dārziņš gandrīz tika pie “hat-trick”, taču viņš kopā ar Brendonu Makmilanu neizmantoja izgājienu divatā pret vienu pretinieku aizsargu.

Četras minūtes pirms trešās trešdaļas beigām viesi par skaitliskā sastāva pārkāpumu saņēma vēl vienu noraidījumu, un arī šoreiz Rīgas hokejisti nespēja realizēt vairākumu. Pusotru minūti pirms finālsvilpes “Slovan” nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču rīdziniekiem izdevās noturēt vadību.

“Bija smaga un nervoza cīņa. Tādi pretinieki, kuriem ir gara zaudējumu sērija, ir ļoti bīstami, jo viņiem nav kur atkāpties. Mēs arī cīnāmies par mūsu vietu – “play-off”. Mūsu spēli un uzvaru apgrūtināja divi viegli ielaistie vārti. Tomēr domāju, ka īpaši jaunajiem hokejistiem ir svarīgi šādā veidā izprast, kas ir cīņa par izslēgšanas turnīru. Paldies komandai, vārtsargam un līderiem, kuri izvilka mūsu vezumu,” pēcspēles preses konferencē sacīja rīdzinieku galvenais treneris Ģirts Ankipāns.

Neveiksmju joslā pašlaik ir arī “Slovan”, kas zaudējusi astoņās spēlēs pēc kārtas un pat vairs teorētiski nepretendē uz iekļūšanu Gagarina kausa izcīņā.

Šo mājas spēļu sēriju Rīgas “Dinamo” noslēgs ceturtdien, kad uzņems Minskas “Dinamo”, bet pēc tam sekos cīņas izbraukumā pret Sanktpēterburgas SKA un Maskavas “Dinamo”, ko pārstāv rīdzinieku bijušais kapteinis un uzbrucējs Miks Indrašis.

Rīgas komanda ar 50 punktiem 51 spēlē Rietumu konferences kopvērtējumā ir devītajā vietā, kamēr “Slovan” ar 27 punktiem 52 mačos ir pēdējā starp 12 šīs konferences komandām.