Dabā
Zaļā dzīvošana

VIDEO: Daugavā iemaldījies un zvejnieku tīklos sapinies ronis0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Shutterstock

Daugavā, iepretim Katlakalnam otrdienas rītā risinājusies visai neparasta glābšanas operācija. Tur, plecu pie pleca, darbojušies kārtības sargi un ugunsdzēsēji – glābēji, lai no zvejnieku izliktiem tīkliem atbrīvotu kādu roni, kurš bija nolēmis ieturēties ar svešu lomu, vēstīja LNT raidījums “Degpunktā”.

Reģionālās pašvaldības policijas vīru darba diena sākusies nedaudz citādāk, nekā ierasts. Vīriem, pateicoties kāda makšķernieka zvanam, rīta pusē bija iespēja doties izbraucienā ar motorlaivu.

Neilgi pēc sagatavošanās darbam, ievērojot, ka turpat krastā piestāj arī, kāda cita makšķernieka izsauktie ugunsdzēsēji – glābēji, vīri nolēmuši kolēģus uzņemt savā laivā un jau kopīgiem spēkiem doties pie nelaimē nonākušā dzīvnieka.

Piestājot pie upes vidū izliktajiem zvejas rīkiem, vīri secinājuši, ka ronis, visticamāk, nebūšanās iekūlies cenšoties ieturēties ar zivīm, kas iepriekš jau bija nonākušas tīklos. Starp citu, tie šeit izlikti legāli.

Vēl pirms došanās prom, vīri gribējuši pārliecināties, ka dzīvniekam nekas nekaiš un nogaidījuši, līdz tas parādās virs ūdens.

Pārdesmit minūšu laikā, iesaistoties diviem operatīvajiem dienestiem, vīriem izdevies glābt nelaimē nonākušā dzīvnieka dzīvību. Inspektors atzīst, ka, lai arī iepriekš pieredzētas visdažādākās situācijas, šis ir pirmais gadījums Reģionālās pašvaldības policijas darbinieku praksē, kad policistu palīdzība, nepieciešama tieši ronim.

Plašāk pievienotajā video:

LA.lv