Pasaulē
Eiropa

VIDEO. Divi brīvprātīgie Francijas piloti sāk bēgļu glābšanas akciju Vidusjūrā4

Ekrānuzņēmums no video.

Divi piloti no Francijas ar lidaparātu “Colibri” ir uzsākuši īpašu palīdzības misiju. Abi vīrieši vēlas glābt to cilvēku dzīvības, kas cenšas no Lībijas krasta laivās šķērsot Vidusjūru un tikt uz Eiropu. Tie ir simtiem bērnu, sieviešu un vīriešu, kas apdraud savas dzīvības, lai tikai nokļūtu Eiropā un lūgtu tur patvērumu. Abi piloti vēlas šiem bēgļiem palīdzēt, tāpēc veiks regulārus novērošanas lidojumus pāri Vidusjūrai ar savu privāto lidaparātu, vēstī “Euronews”.

Šie brīvprātīgie piloti palīdzēs Nevalstiskajai organizācijai uzzināt, kur tieši Vidusjūrā peld bēgļu laivas, jo daudzas, maza izmēra laivas nemaz neesot iespējams pa gabalu laikus pamanīt un šiem cilvēkiem palīdzēt izglābties no noslīkšanas. Mazās laiviņas ar bēgļiem Vidusjūrā noslīkst ārti, jo pēc pāris stundu brauciena bieži vien tām jau beigusies degviela. Riskantas ir arī gumijas laivas, no kurām savukārt ātri izplūst gaiss, kādēļ daudzi bēgļi nolemti nāvei Vidusjūras ūdeņos. “Mēs zinām, ka šajā vietā šodien ir lielākā migrantu kapsēta pasaulē,” tā “Euronews” norāda piloti.

Saistītie raksti

Cilvēkus interesējot, kā tieši abi piloti palīdz šiem bēgļiem laivās, – vai lidinās apkārt viņiem, nogādā pārtiku un glābšanas vestes? “Nē, mūsu uzdevums ir veikt novērojumus no gaisa un koordinēt viņu atrašānās vietas, lai palīdzētu glābšanas kuģiem izglābt šīs te bēgļu laivas,” paskaidroja viens no pilotiem. Lidaparātu abi brīvprātīgie piloti esot nopirkuši par saviem iekrātajiem līdzekļiem. Par šo misiju interesi jau sākuši izrādīt arī citi piloti.

Jau zināms, ka tūkstošiem cilvēku pārpildītās laivās cenšas no Āfrikas puses piekrastes šķērsot Vidusjūru un nokļūt Eiropas valstīs ar cerību uz labāku dzīvi. Tikai šogad vien šādā veidā dzīvību zaudējuši simtiem cilvēku, uzsvēra “Euronews.”

 

LA.lv