Luka Dončičs runā ar spēles tiesnesi.

Slovēņu supertalants Dončičs

Lietuvas basketbola flagmanis Kauņas “Žalgiris” otrdien ULEB Eirolīgas 13.kārtas spēlē pārspēja Vācijas čempioni Bambergas “Brose”, kamēr divu Spānijas komandu duelī Madrides “Real”, spītējot talantīgā Luka Dončiča izraidīšanai no zāles, uzvarēja “Valencia Basket” vienību.

Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

“Žalgiris” savā laukumā svinēja uzvaru ar rezultātu 88:84 (21:22, 29:27, 22:23, 16:12), tiekot pie astotā panākuma šīs sezonas Eirolīgas turnīrā.

Ceturto ceturtdaļu komandas iesāka ar neizšķirtu 72:72 uz rezultāta tablo, bet “Žalgiris” pēc izvirzīšanās vadībā ar 74:72 noturēja pārsvaru un svinēja uzvaru.

Lietuvas čempiones rindās ar 20 punktiem rezultatīvākais bija Artūrs Milaknis, 17 punktus iemeta Pauļus Jankūns, bet 15 punktus guva Antans Kavaļausks.

Viesiem 20 punktus guva amerikānis Darels Raits, bet 17 punktus pievienoja Itālijas un ASV basketbolists Daniels Hekets.

Tikmēr “Real” savu skatītāju priekšā ar rezultātu 91:72 (24:18, 19:23, 21:17, 27:14) pārspēja “Valencia Basket” komandu.

Mača spilgtākie notikumi norisinājās četras minūtes pirms pirmā puslaika beigām, kad “Real” slovēņu talants Dončičs saņēma savu otro tehnisko piezīmi un tika izraidīts no zāles. “Real” spožākā zvaigzne padebatēja ar mača tiesnesi un devās uz ģērbtuvēm, pa ceļam iesperot tuneļa konstrukcijai.

Pēc Dončiča izraidīšanas pretinieki panāca 34:33, taču “Real” ātri atguva vadību un puslaiku uzvarēja ar 43:41. Trešajā ceturksnī Valensijas basketbolistiem uz mirkli izdevās izvirzīties vadībā, bet “Real” iniciatīvu neatdeva un svinēja uzvaru.

“Real” rindās ar 14 punktiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm izcēlās argentīnietis Fakundo Kampaco, bet ar 12 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām izcēlās amerikānis Trejs Tompkinss. Dončičs laukumā pavadītajās septiņās minūtes iemeta sešus punktus.

Viesiem ar 18 punktiem un piecām pārtvertām piespēlēm atzīmējās Melnkalnes basketbolista Bojans Dubljevičs.

Abas komandas iepriekšējā sezonā tikās Spānijas čempionāta finālā, “Valencia Basket” sērijā izcīnot uzvaru ar 3-1.

Tāpat uzvaru otrdien izcīnīja iepriekšējās sezonas Eirolīgas čempione Stambulas “Fenerbahce Doguš”, kas savā laukumā ar rezultātu 87:56 (17:11, 24:22, 21:9, 20:14) pārspēja Serbijas vienību Belgradas “Crvena Zvezda mts”.

Uzvarētājiem ar 15 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām izcēlās čehs Jans Veselijs, kamēr viesiem tikpat sameta Ognjens Dobričs.

Vēl otrdien Grieķijas klubs Atēnu “Panathinaikos Superfoods” mājās ar rezultātu 89:76 (25:21, 24:22, 18:13, 22:20) uzvarēja Telavivas “Maccabi FOX” no Izraēlas.

Atēnu vienībā ar “double-double” atzīmējās amerikāņi Kriss Singltons un Džeimss Gists, kuri iemeta attiecīgi 14 un 15 punktus, kā arī katrs izcīnīja pa desmit atlēkušajām bumbām.

Trešdien divu Latvijas basketbolisti pārstāvēto komandu duelī Daira Bertāna Milānas “AX Armani Exchange Olimpia” Itālijā uzņems Spānijas vienību Vitorijas “Baskonia”, kurā spēlē Jānis Timma un Rinalds Mālmanis. Tikmēr Jāņa Strēlnieka pārstāvētā turnīra vicelīdere Pirejas “Olympiakos” Grieķijā uzņems kopvērtējuma līderi Maskavas CSKA. Vēl Rodiona Kuruca pārstāvētā Barselonas “Lassa” divu Spānijas komandu duelī mājās aizvadīs maču ar Malagas “Unicaja” vienību, kamēr Maskavas apgabala “Himki” savā laukumā tiksies ar Stambulas “Anadolu Efes”.

ULEB Eirolīgas kopvērtējumā desmit uzvaras 12 mačos ir Maskavas CSKA komandai, kurai ar deviņiem panākumiem 12 dueļos seko “Olympiakos”. Pa deviņām uzvarām 13 cīņās guvušas “Fenerbahce Doguš” un “Panathinaikos Superfoods” vienības, kamēr astoņus panākumus iekrājusi “Žalgiris” komanda. Septiņas uzvaras iekrājušās “Himki”, “Real” un “Maccabi FOX” vienības, kas noslēdz pirmo astotnieku.

Tālāk ar sešām uzvarām seko “Brose” un Baskonia”. Uzreiz aiz pirmā desmitnieka ar piecām uzvarām ir “Crvena Zvezda mts”, kam ar četriem panākumiem seko “Lassa” un “Unicaja” vienības, bet pa trim uzvarām izcīnījušas “Anadolu Efes”, “AX Armani Exchange Olimpia” un “Valencia Basket” vienības.