Latvijā
Sabiedrība

VIDEO. Dziesmu un deju svētki apdrošināti par 2 miljoniem eiro0


Ilustratīvs foto. Dziesmu un deju svētku gājiens, 01.07.2018.
Ilustratīvs foto. Dziesmu un deju svētku gājiens, 01.07.2018.
Foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avîze

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku pasākumu rīkotājs – Latvijas Nacionālais kultūras centrs – ir nodrošinājies pret iespējamiem izdevumiem gadījumā, ja svētku viesi nokļūs kādā nelaimē, proti, svētku rīkotāju civiltiesiskā atbildība ir apdrošināta par 2 miljoniem eiro, otrdien vēstīja LNT rīta ziņu raidījums “900 sekundes”.

Apdrošināšana, iespējams, izmaksājusi vairākus tūkstošus eiro, taču šo summu sedzis pats apdrošinātājs, jo izvēlēts kā pasākuma sponsors. Svētku atbalstītājs finanšu sektorā ir „Swedbank”. “Lai izpētītu visus piedāvājumus, tika aptaujāti vairāki piedāvājumi un tika izvēlēts pat ne izdevīgākais, bet piemērotākais. Pēc tam gala piedāvājums tika skatīts ļoti cieši sadarbībā ar mums kā rīkotājiem, lai tas precīzi atbilstu mūsu vajadzībām. Līdz ar to mēs uzskatām, ka izvēlēts un nodrošināts atbilstošākais pakalpojums,” saka Dziesmu un deju svētku pārstāve Inga Vasiļjeva.

Obligātā civiltiesiskā apdrošināšana paredz, ka apdrošinātājs sedz svētku apmeklētājiem dzīvībai vai veselībai nodarīto kaitējumu izdevumus, kas saistīti ar ārstniecību, pārejošu darba nespēju, darba spējas zaudējumu, nāvi. Papildu apdrošinātājs ir parūpējies arī par dalībniekiem, apdrošinot to dzīvību un traumas, piemēram, lūzumus, mežģījumus, kur summa vienam apdrošinātajam ir 5000 eiro. Tomēr jāņem vērā, ka apdrošinātājs nesegs izdevumus, ja notiks saindēšanās ar pārtiku, būs vēlme ārstēt slimības vai labot zobus, aprūpēt iekaisumus vai cīnīties ar hronisku nogurumu.

Saistītie raksti

Latvijas likumdošana nosaka pasākumu obligātu civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu, taču minimālie limiti noteikti vien nedaudz virs 14 000 eiro. Tā kā ne visus lielus pasākumus ir iespējams izkontrolēt, drošības dēļ apdrošinātāji iesaka valdībai apsvērt iespēju pirms desmit gadiem noteiktos minimālos limitus tomēr ievērojami palielināt. “Tādos pasākumos, kuros [piedalās] vairāk par tūkstošs dalībniekiem, minimālam limitam jābūt 100 000 eiro. Ja kaut kas notiek, lai nav problēmas, ka nekas nav izmaksājams,” saka Latvijas Apdrošinātāju asociācijas vadītājs Jānis Abāšins.

Apdrošinātājiem nav precīzas statistikas par pasākumiem parakstīto prēmiju apjomu, vienīgi zināms, ka tam ir sezonāls raksturs, jo apdrošināšana pieprasīta vasarā un Ziemassvētkos. Visvairāk atlīdzību tiek izmaksāts par kustamā un nekustamā īpašuma bojājumiem, sabojātu mantu un tehniku, bojātiem auto. Zaudējumu apmēri visbiežāk ir zemi, bet atlīdzības par kaitējumu personai tiek izmaksātas ļoti reti.

LA.lv