Sports
Citi sporta veidi

VIDEO: Elkonis, kritiens, diskvalifikācija – skandāls “Tour de France” 1

epa06065852 Bora Hansgrohe team rider Peter Sagan (2-L) of Slovakia pushes Team Dimension Data rider Mark Cavendish (L) of Britain during the final sprint of the 4th stage of the 104th edition of the Tour de France cycling race over 207,5km between Mondorf-Les-Bains and Vittel, France, 04 July 2017. EPA/YOAN VALAT Best quality available

Pēdējo divu gadu pasaules čempions grupas braucienā slovāks Peters Sagans otrdien tika izslēgts no prestižā daudzdienu velobrauciena “Tour de France”.

Kā zināms, ceturtdien norisinājās sacensību ceturtais etaps, distances izskaņā notiekot vairākiem kritieniem. Nepatīkamākajā no tiem aptuveni simtus metrus pirms finiša “BORA-hansgrohe” komandu pārstāvošais Sagans ar elkoni pagrūta britu sprinta zvaigzni Marku Kavendišu no “Dimension Data” vienības, kurš ietriecās metāla barjerās, turklāt pēc tam britam vairāki konkurenti uzbrauca virsū.

Posmā uzvarēja mājinieks Arno Demars no FDJ komandas, bet otrais finišēja Sagans, kurš, pateicoties nopelnītajām bonusa sekundēm, arī pakāpās uz otro vietu kopvērtējumā. Tomēr vispirms Saganam tika piešķirts 30 sekunžu sods un sportistu tiesneši atbīdīja uz pēdējo vietu posmā, bet pāris stundu vēlāk tika paziņots, ka slovāks tiek izslēgts no sacensībām.

“Esam izlēmuši diskvalificēt Peteru Saganu no 2017.gada “Tour de France”, jo viņš sprinta finiša pēdējos metros apdraudēja vairākus savus kolēģus,” īpaši sasauktā preses konferencē pauda sacensību komisārs Filips Marjēns.

Kā vēstīts, Kavendišs kritienā guva pleca un rokas savainojumus, tāpēc tika nogādāts slimnīcā. Viņš savā karjerā uzvarējis 30 “Tour de France” etapos, tikai par četriem panākumiem atpaliekot no rekordista Edija Merksa.

Kopvērtējumā pēc četriem posmiem līderis ir “Sky” komandu pārstāvošais brits Geraints Tomass, kurš otrdien arī noslēdzošajā kilometrā krita citā incidentā. Pirms soda saņemšanas viņam līdz septiņām sekundēm bija pietuvojies Sagans, tomēr pēc slovāka diskvalifikācijas līderim seko iepriekšējo divu gadu sacensību čempions brits Kristofers Frūms (“Sky”) un “Sunweb” riteņbraucējs Maikls Metjūss no Austrālijas, kuri abi zaudē 12 sekundes.

Prestižās “Tour de France” sacīkstes notiek 104.reizi un turpināsies līdz 23.jūlijam, kad noslēgsies Parīzē. Iepriekšējās divās tūrēs triumfēja Frūms, kurš ir trīskārtējs šo sacensību čempions, jo uzvarēja arī 2013.gadā.

Latvija šogad šajā velobraucienā nav pārstāvēta.

LA.lv