Sports
Ziemas sports

VIDEO: Emocijas distanču slēpošanā – krievs Ustjugovs grūsta norvēģi Klēbo0


Juhanness Klēbo (no kreisās) un Sergejs Ustjugovs strīda laikā.
Juhanness Klēbo (no kreisās) un Sergejs Ustjugovs strīda laikā.
Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Sakāpinātas emocijas ceturtdien varēja vērot pasaules čempionātā distanču slēpošanā, kur savā starpā sprinta sacensībās saķērās divas šī sporta veida zvaigznes – norvēģis Juhanness Klēbo un krievs Sergejs Ustjugovs.

Incidents notika pusfinālā, pēc kura “nervi uzdeva” Ustjugovam, kurš jau pēc finiša sāka grūstīt Klēbo.

Distancē norvēģis “nogrieza” Ustjugovam ceļu, kurš līdz ar to pēc tam zaudēja labu pozīciju un netika finālā. Uzreiz pēc finiša Ustjugovs apzināti uztriecās virsū norvēģim, pēc tam viņu pagrūda, bet pēc vārdu apmaiņas arī papliķēja pa seju.

Pēc notikušā Krievijas puse iesniedza protestu, cenšoties panākt Klēbo sodīšanu, taču tiesnešu kolēģija lēma, ka norvēģis ceļu konkurentam aizķērsojis neapzināti. Savukārt Ustjugovs par savu uzvedību saņēma diskvalifikāciju, vēlāk Krievijas Slēpošanas federācijas vadītājai Jeļenai Vjalbei atzīstot, ka tā ir pelnīta, jo slēpotājam vajadzējis savaldīt emocijas, nevis mesties virsū norvēģim.

Nesaskaņas ar Ustjugovu neizsita Klēbo no sliedēm, jo viņš vēlāk finālā izcīnīja pasaules čempiona titulu.

Saistītie raksti

Klēbo pērn Phjončhanā kļuva par trīskārtēju olimpisko čempionu, bet tagad tika arī pie pirmā planētas čempiona titula. Jāpiebilst, ka Klēbo, kuram ir 22 gadi, kļuva par visu laiku jaunāko pasaules čempionu individuālās distancēs.

Jau ziņots, ka sprintā dāmām augsto 36.vietu ceturtdien guva Latvijas labākā slēpotāja Patrīcija Eiduka, kamēr vīriem 66.vietā bija Indulis Bikše.

LA.lv