Latvijā
Sabiedrība

FOTO, VIDEO. Papildināta: EP vēlēšanās nobalsojuši 33,37%; pārsniegts 2014. gada līmenis0

Ekrānuzņēmums no TVPlay.lv

Noslēgusies balsošana par Eiropas Parlamenta (EP) deputātiem, un Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) rīcībā nav ziņu par būtiskiem pārkāpumiem to laikā, informē LNT Ziņas.

CVK priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa kanālam LNT atzina, ka salīdzinoši ar pašvaldību un Saeimas vēlēšanām Eiropas Parlamenta vēlēšanas pagājušas mierīgi.

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās nobalsojuši kopumā 464 020 cilvēki jeb 32,86% no kopējā vēlētāju skaita, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie dati.

Tādējādi 2019.gada EP vēlēšanās piedalījušies procentuāli vairāk vēlētāju nekā 2014.gadā, kad tajās piedalījās 445 225 vēlētāji jeb 30% no balsstiesīgajiem valsts iedzīvotājiem.

Tādējādi 2019.gada EP vēlēšanās piedalījušies procentuāli vairāk vēlētāju nekā 2014.gadā, kad tajās piedalījās 445 225 vēlētāji jeb 30% no balsstiesīgajiem valsts iedzīvotājiem.

Jau vēstīts, ka sestdien Latvijā notika EP vēlēšanas. Kopumā EP vēlēšanās var piedalīties 1,412 miljoni Latvijas iedzīvotāju.

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās līdz sestdienas plkst.16 bija nobalsojis kopumā 389 391 vēlētājs jeb 27,58% no kopējā vēlētāju skaita, liecināja Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie dati par 999 no 1000 vēlēšanu iecirkņiem.

Valsts policija (VP) līdz plkst.20 sākusi trīs administratīvās lietvedības par aģitācijas izvietošanu, aģentūra LETA uzzināja VP.

Viena no tām uzsākta par kādas politiskās partijas aģitācijas materiālu izvietošanu uz pastkastīšu stenda Tukumā.

Savukārt Rīgā, Ķengaraga apkārtnē šodien aiz stāvošu automašīnu vējstikliem tika novietoti kādas partijas vēlēšanu aģitācijas bukleti.

Tikmēr dienas laikā policijas rīcībā nokļuva arī informācija par izvietotu aģitācijas plakātu Dobeles novadā.

Policija nekādus būtiskus incidentus vēlēšanu iecirkņos nav novērojusi.

EP vēlēšanas Rīgā 2019. gadā

Iepriekšējās dienās, kad vēlētāji arī varēja nodot savu balsi, policija reģistrēja septiņus pārkāpumus, kas saistīti ar vēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanu.

Savukārt Valsts drošības dienests (VDD) kopumā saņēmis 20 tā dēvētos signālus par iespējamiem pārkāpumiem Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu norisē.

Saistītie raksti

Dienestā norādīja, ka noslēgusies pārbaude par diviem signāliem, kas bija saistīti ar iespējamu prettiesisku vēlētāju ietekmēšanu, un vienu signālu par tā dēvēto balsu pirkšanu, kur informācija neapstiprinājās. Vienā gadījumā par iespējamu tā dēvēto balsu pirkšanu pārbaude vēl turpinās.

VDD norādīja, ka līdz šim neviens kriminālprocess nav uzsākts. Vienlaikus nevar izslēgt, ka VDD pārbaudāmu informāciju turpinās saņemt arī pēc vēlēšanām.

LA.lv