×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
31. oktobris, 2016
Drukāt

VIDEO: “Es tos sātanus sūdzēšu tiesā!” Mežu izcirtēji piegāna sirmgalves īpašumu

Foto no videoFoto no video

Mežizstrādes uzņēmums “AK Mežs” pēc pasūtījuma izcērt meliorācijas grāvjus, bet atstāj kokmateriālus turpat, radot īpašniekam zaudējumus, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Zaigas kundze ar vīru pirms trijiem pārcēlās no Rūjienas uz dzīvi senču mājās, Igaunijas pierobežā. Vēloties sakopt savu vairāk nekā 70 hektāru lielo teritoriju, piesaistīja uzņēmumu “AK Mežs” aizaugušo meliorācijas grāvju izciršanai.

Sadarbības rezultātā īpašums izpostīts, dusmīga par izcirtēju darbu ir Zaigas kundze:”Solīja, ka visu sakops, viss būs perfekti. Nu, tagad ir perfekti: viss īpašums, kur viņi strādāja, pilns ar zariem, celmiem. Mans nomnieks nevar novākt sienu, jo uz tiem zariem salauzīs tehniku!”

Izciršanas darbi noslēdzās jau vasaras sākumā, bet solījumus aizvākt palikušos kokmateriālus uzklausa teju katru nedēļu līdz pat šodienai.“Ar bērnudārzu taču es nestrādāju. Kas man tiešām jānāk klāt skatīties?” retoriski vaicā Zaigas kundze.

Arī pušu līgumā minēts, ka “izpildītājs apņemas izkopt grāvjus”.

Uzņēmums “AK-Mežs” pārstāvis Andis Kārkliņš uzskata, ka izcirtēji darbu padarījuši pēc labākās sirdsapziņas. Aizvākuši kokmateriālu, ko pēcāk iespējams izmantot, turklāt par to samaksājuši zemes īpašniecei vairāk nekā 700 eiro.

“Par zariem mēs nemaksājam. Vienošanās paredz, ka mēs tos novācam, bet nemaksājam. Un tā mēs arī viņai pateicām. Tad sākās runas, ka, ja nav naudas, viņa neparaksta dokumentu par to, ka viņai jau tika samaksāts par kokmateriāliem,” informē uzņēmuma pārstāvis.

Kārkliņš teic, ka labprāt sakoptu teritoriju, bet negrasās maksāt par zariem, ko pieprasa īpašniece. Zemes īpašniece Zaiga raidījumam neapstiprina, ka būtu prasījusi samaksu arī par zaru aizvākšanu. Ja netiks rasta kopīga valoda, puses savu taisnību apņemas aizstāvēt tiesā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+