Publicitātes foto

VIDEO. Filmas “1906” neredzamā puse: kā tapa filma, un kas tajā neiekļuva 0

Jau otro nedēļu uz lielajiem ekrāniem visā Latvijā skatāma Latvijas simtgades filmu programmas noslēdzošā spēlfilma “1906” – pārgalvīgu, jaunu cilvēku stāsts, kura darbība risinās vairāk nekā pirms simts gadiem.

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 7
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Lasīt citas ziņas

Studijā “Tanka” tapusī krimināldrāma ir žanriski orientēts, spriedzes piepildīts darbs, kas piedāvā neierastu skatījumu uz laiku pēc 1905. gada notikumiem. Lai radītu šim laikam nepieciešamo vidi, filmas veidošanas komanda veica sagatavošanās darbus – sākot ar tā laika posma vēsturisko izpēti, konsultējoties ar vēstures speciālistiem, notikumu norises vides un telpas iekārtojumu, kostīmu izveidi.

Sadzīves sajūtu pastiprināšanai filmā tika izmantoti dzīvnieki – vistas, aitas, tītars, zosis, suņi un zirgi.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Sākot darbu pie filmas “1906”, ātri sapratām, ka nevarēsim iztikt bez vizuālo efektu izmantošanas – Rīga ir pārāk izmainījusies. Filmā nebūtu iespējams parādīt nevienu plašu pilsētas ārskatu vai ielas perspektīvu, ja netiktu izmantoti specefekti. Tāpēc, sadarbojoties ar Francijas kompāniju “Spline”, ķērāmies pie filmas kadru plānošanas, ” stāsta filmas režisors Gatis Šmits.

Režisors atklāj, ka vispirms kopā ar filmas mākslinieku Rūdolfu Baltiņu un operatoru Jurģi Kminu zīmētas skices katrai no specefektu ainām. Doma laukumam un Baseina ielas namam Liepājā tika izveidoti gan digitāli, gan papīra modeļi, kas palīdzēja iztēloties, kā filmā izskatīsies konkrētā vieta. Vēlāk skices noderēja specefektu veidošanā.

“Kompānijas “Spline” kolēģi mums pievienojās filmēšanas laikā, viens no viņiem pat nofilmējās filmas masu skatos, un vēlāk Parīzē veica visus sarežģītākos vizuālo efektu pēcapstrādes darbus,” stāsta Gatis Šmits.

“Filmas “1906” pirmās versijas garums bija divarpus stundas. Tajā bija vairāk varoņu, ainu un peripetiju. Pats vēsturiskais laikmets piedāvā daudz interesantu detaļu, faktu un situāciju, kuras visas gribējās ietvert filmā. Tomēr, lai noturētu skatītāju uzmanību un koncentrētu stāstījumu ap galvenā varoņa Pelēkā gaitām, daļa no nofilmētā materiāla tā arī palika montāžas telpā,” režisors atklāj aizkulises darbam pie filmas tapšanas.

Lūk, vairākas ainas, kuras neiekļuva filmā, bet atklāj vairāk par filmas “1906” varoņiem:




SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.