Latvijā
Novados

VIDEO. “Gaisa vilnis pašu gandrīz nogāza no kājām!” Netālu no mājām Ādažu novadā sprādzis lādiņš5

Ekrānuzņēmums no LTV raidījuma “Panorāma” video.

Negaidīti skaļa un trauksmaina Lielā piektdiena izvērtās vairākām ģimenēm Ādažu novadā. Tur privātā teritorijā, aptuveni 150 metru attālumā no dzīvojamajām mājām, sprāga militāro apmācību laikā raidīts prettanku lādiņš. Negadījumā neviens nav cietis, bet aptuveni 600 kvadrātmetru platībā izdedzis izcirtums. Nacionālajos bruņotajos spēkos par notikušo uzsākta dienesta izmeklēšana, vēstīja LTV raidījums “Panorāma”.

NBS pārstāve, majore Sandra Brāle skaidro, ka “prettanku šāviņa tehniskas kļumes rezultātā 10 metrus ārpus poligona robežas izdega privātpersonai piederošs izcirtums 20 reiz 30 metru platībā”. Šo tehnisko kļūmi tad arī noteiks dienesta izmeklēšanā, un šobrīd esot pāragri izdarīt kādus secinājumus.

Uzreiz pēc notikušā NBS sazinājušies ar izcirtuma īpašnieku un sola zaudējumus atlīdzināt.

Kāds aculiecinieks ar trīs gadus mazo bērnu saimniekoja pa pagalmu, kad pēkšņi tuvējā mežmalā nogranda sprādziens.

“Gaisa vilnis pašu gandrīz nogāza no kājām! Juniors bija pagalma vidū, un viņš principā labu laiku atradās šoka stāvoklī.  Viņš kaut kur skrēja patverties …Es kā pieaudzis cilvēks pāris sekundes nespēju saprast, kas tas ir…nāca tāds gaisa vilnis,” tā par notikušo stāsta aculiecinieks Andis.

Plašāk pievienotajā video.

LA.lv