Emīls Ģēģeris (ar ripu).

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas vienība Rīgas “Dinamo” sava šīs sezonas priekšpēdējā izbraukuma ievadā trešdien ar rezultātu 2:5 (1:1, 1:3, 0:1) piekāpās Maskavas “Spartak” komandai.

SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām 137

Līdz ar to rīdzinieki piedzīvoja jau septīto zaudējumu pēc kārtas.

Abus vārtus Rīgas “Dinamo” sastāvā guva ceturtās maiņas uzbrucējs Emīls Ģēģeris, kuram tās bija pirmās divas ripas KHL karjerā.

Pēc neveiksmīgā iepriekšējā mača šajā duelī tika izmainīti visi rīdzinieku virknējumi. Spēle sākās ātrā tempā un ar nelielu “Spartak” pārsvaru, bet pirmās trešdaļas vidū cīņas gaita izlīdzinājās. Turpinājumā Rīgas “Dinamo” nerealizēja vairākumu, bet drīz vien arī pati Latvijas vienība palika mazākumā, turklāt tajā izveidoja bīstamāko momentu, kad Ņikita Jevpalovs izgāja viens pret vārtiem.

Uzreiz pēc pirmā mazākuma izturēšanas rīdziniekus ar nevajadzīgu pārkāpumu vidējā zonā mazākumā atstāja Roberts Lipsbergs un šoreiz “Spartak” pārņēma vadību ar Villes Lajunena plaukstas metienu no zilās līnijas. Tomēr jau minūti vēlāk pēc pretinieka kļūdas izlīdzinājumu panāca Ģēģeris, kuram tas bija pirmais precīzais metiens KHL karjerā. Pēc pirmās trešdaļas rezultāts līdz ar to bija 1:1.

Otrās trešdaļas sākuma daļā Artjoms Voroņins atguva vadību “Spartak” komandai. Turpinājumā neliels pārsvars piederēja rīdziniekiem un 37.minūtē Ģēģers guva arī savus otros mačus, kad iespieda ripu vārtos pēc ātrā uzbrukuma. Tomēr jau pēc divām minūtēm “Spartak” atguva vadību – rīdzinieku kļūdas aizsardzībā ripu saņēma Aleksandrs Osipovs, kurš piespēlēja Igoram Mirnovam un viņš ieraidīja ripu tukšā vārtu stūrī. Turklāt 42 sekundes pirms trešdaļas beigām rīdzinieki nokļuva iedzinējos arī ar 2:4 – komandām spēlējot četratā ilgu individuālo gājienu veica Kirils Koļcovs un lieliski vārtu priekšā atrada Aleksandru Hohlačovu.

Zīmīgi, ka Ģēģeris pirmajās divās trešdaļās laukumā bija pavadījis tikai četras minūtes un 39 sekundes, bet trešajā periodā viņa spēles laiks dubultojās un beigās pārsniedza deviņas minūtes.

Trešajā trešdaļā, komandām turpinot darboties četratā, Rīgas “Dinamo” ielaida arī piektos vārtus, kad izcēlās Koļcovs. Pēc šāda pavērsiena Jāni Kalniņu rīdzinieku vārtos nomainīja Mants Armalis un atlikušajā dueļa laikā rezultāts vairs nemainījās.

Turpinājumā rīdzinieki piektdien viesosies pie Helsinku “Jokerit”, svētdien jau ar “Jokerit” spēlēs savā laukumā, kam sekos gandrīz mēnesi ilgs pārtraukums, bet pēc tam sezonas pēdējie mači, kuros Latvijas vienība viesos tiksies ar Minskas “Dinamo” un savā laukumā vēlreiz uzņems “Jokerit”.

Rīgas komanda šogad iepriekšējās septiņas spēles aizvadīja savā laukumā, mājas sēriju uzsākot ar uzvaru 2:1 pār Ņižņekamskas “Ņeftehimik”, bet pēc tam ciešot sešus zaudējumus pēc kārtas. Pirmdien rīdzinieki KHL vājāko komandu duelī ar 1:2 pagarinājumā zaudēja Hantimansijskas “Jugra” vienībai un nespēja izkļūt no pēdējās vietas līgā.

Tikmēr “Spartak” pirms šī dueļa iepriekšējās četrās spēlēs bija cietusi trīs zaudējumus.

Rīgas “Dinamo” ar 44 punktiem 52 spēlēs ieņem stabilu pēdējo vietu starp 13 Rietumu konferences komandām. Priekšpēdējā pozīcijā esošā Bratislavas “Slovan” rīdziniekus apsteidz par 11 punktiem, bet līdz regulārā čempionāta beigām Latvijas komandai jāaizvada vēl četri mači, kuros maksimāli iespējams gūt 12 punktus.

Savukārt līgas kopvērtējumā tās tuvākā konkurente ar 47 punktiem ir Arta Ābola trenētā Toljati “Lada” vienība, ko pārstāv aizsargs Kristaps Sotnieks.

Savukārt “Spartak” ar 82 punktiem 54 spēlēs pacēlās uz septīto vietu Rietumu konferencē un turpina cīņu par izslēgšanas turnīru. Rietumos atlikušās divas “play-off” ceļazīmes sadalīs trīs komandas, starp kurām tagad astotā ar 80 punktiem 55 spēlēs ir Mārtiņa Karsuma pārstāvētā Maskavas “Dinamo”, bet devīto vietu ar 79 punktiem 54 mačos ieņem Čerepovecas “Severstaļ”.