Zemgus Girgensons sezonas pirmajā mačā izslidoja vienatnē pret “Penguins” vārtsargu Metu Mareju, taču vārtus gūt nespēja.

Zemgusa Girgensona pārstāvētā Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienība Bufalo “Sabres” savā pirmajā sezonas spēlē ceturtdien viesos ar rezultātu 3:1 (1:0, 2:1, 0:0) pārspēja Pitsburgas “Penguins”, kuras sastāvā bija cits Latvijas hokejists Teodors Bļugers.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 170

Girgensons sāka savu septīto NHL sezonu, kamēr Bļugers pasaules spēcīgākajā hokeja līgā debitēja iepriekšējā sezonā.

“Sabres” sezonu ar uzvaru sāka pirmo reizi kopš 2013.gada, piedevām tā pēc 18 spēļu pārtraukuma spēja “Penguins” komandu pārspēt pamatlaikā.

Girgensons šajā spēlē laukumā pavadīja 12 minūtes un 56 sekundes, no tām trīs minūtes un 36 sekundes nospēlējot mazākumā. Tāpat hokejists nopelnīja divu minūšu sodu, trīs reizes meta pa pretinieku vārtiem, pielietoja divus spēka paņēmienus, spēli noslēdzot ar neitrālu lietderības koeficientu.

Pirmajā periodā, “Sabres” komandai esot mazākumā, Girgensons izslidoja vienatnē uz pretinieku vārtiem, taču vārtsargu Metu Mareju pārspēt nespēja.

Tikmēr Bļugers laukumā atradās desmit minūtes un 19 sekundes, kuru laikā izpildīja vienu spēka paņēmienu, divreiz bloķēja metienus, taču spēli pabeidza ar negatīvu lietderības koeficientu -1. Hokejists vienu minūti un 42 sekundes arī nospēlēja mazākumā, uzvarot 54% iemetienu.

Abi Latvijas hokejisti darbojās savu komandu ceturtajos uzbrucēju virknējumos.

“Sabres” labā divus vārtus guva Konors Šīrijs, bet vienus Rasmuss Dālins, kamēr “Penguins” sastāvā izcēlās Jevgēņijs Malkins.

Piektdien laukumā dosies arī Kolumbusas “Blue Jackets”, kuras rindās ir Elvis Merzļikins, bet Rūdolfs Balcers traumas dēļ pagaidām nevar palīdzēt Otavas “Senators” komandai.