Reuters/Scanpix

Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons otrdien guva savus pirmos vārtus šīs sezonas Nacionālās hokeja līgas (NHL) čempionātā, kamēr viņa pārstāvētā Bufalo “Sabres” komanda izbraukumā ar 3:4 (1:1, 1:0, 1:2, 0:1) pagarinājumā piekāpās Kalgari “Flames”.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Girgensons šajā mačā laukumā pavadīja vien desmit minūtes un divas sekundes, par to laiku divreiz metot pa sāncenšu vārtiem. Viens no latvieša raidījumiem bija precīzs, kas viņam sarūpēja pirmo rezultativitātes punktu šajā sezonā. Tāpat Girgensons uzvarēja 50% iemetienu, bet dueli viņš noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.
Tieši Girgensons astotajā minūtē pēc teicamas Tailera Enisa piespēles ar metienu no vārtu priekšas atklāja spēles rezultātu. Pēc tam gan pirmās trešdaļas beigās čehu hokejists Mihaels Frolīks panāca izlīdzinājumu.

“Sabres” komanda no jauna vadībā izvirzījās, kad Raiens O’Railijs 32.minūtē guva savus trešos vārtus sezonā, taču atkal noslēdzošā perioda ievadā “Flames” atjaunoja līdzsvaru uz tablo. Tikai dažas minūtes vēlāk viesi pēc Markusa Folinjo trāpīgā metiena vēlreiz pārņēma vadību, bet trešo reizi Kalgari klubs izlīdzinājumu prata panākt minūti pēc “Sabres” guvuma, kad ar saviem pirmajiem vārtiem NHL karjerā izcēlās debitants Metjū Tkačuks.
Pamatlaikā spēles rezultāts vairs nemainījās, bet pagarinājuma trešajā minūtē uzvaru “Flames” vienībai nodrošināja Šons Monehens.

“Sabres” komanda šīs sezonas trīs spēlēs tikusi pie trim punktiem, kas tai Austrumu konferences kopvērtējumā ļauj atrasties desmitajā vietā, kamēr Atlantijas divīzijā tā ir septītā.
Tikmēr “Flames” ar tikpat punktiem četros mačos ir devītie Rietumu konferencē.

Nākamo maču “Sabres” hokejisti, kuri pagaidām spiesti spēlēt bez saviem līderiem Džeka Aikela un Evandera Keina, aizvadīs ceturtdien, kad viesosies pie Vankūveras “Canucks”.