Latvijā
Politika

VIDEO. Gobzems TV tiešajā ēterā atvainojas Bordānam, abi apspriež valdības veidošanu1

Ekrānuzņēmums no LNT raidījuma “900 sekundes” video.

13.Saeimā ievēlētās politiskās partijas un to līderi šodien, 9.oktobrī, turpināja valdības veidošanas sarunas. Taču rīta agrumā vēl pirms šīm sarunām pie viena galda LNT raidījumā “900 sekundes” tiešajā TV ēterā pirmo reizi sēdās Jānis Bordāns (JKP) un Aldis Gobzems (KPV LV) – pretendenti uz premjera amatu jaunajā valdībā.

“Esmu jau teicis, ka mēs tādas seperātiskas sarunas nevedam. Ar jūsu palīdzību iznāca, ka viss ir tā ļoti publiski. Varbūt nevilšus, bet ir ok!” sacīja Bordāns. Savukārt Gobzems komentēja: “Šīs ir tādas vēlēšanas, kur valdība tiek veidota tiešajā ēterā principā, nevis aizmuguriskās sarunās. Mums patiesībā par to nav kauns.”

Uz jautājumu, kam tad tad būtu jāuzņemas jaunā valdības veidošana, Gobzems sacīja: “Manuprāt, aiz cieņas pret demokrātiju, partijai, kas ir ieguvusi par 5570 balsīm vairāk nekā nākamais konkurents no tām partijām, kas var izveidot valdību, būtu jādod iespēja veidot valdību. Otra lieta ir jautājums, kāda ir bijusi vēlētāju griba. Un vēlētāju griba nepārprotami ir bijusi virzienā, kas ir saistīts ar KPV LV un JKP kopīgu darbu. Trešā lieta, ja drīkst vēl, ir – es ļoti labi saprotu, ka mēs varam ar Jāni atrast 100 iemeslus, kādēļ nestrādāt kopā. Bet vienlaikus mēs varam atrast arī vismaz 500 iemeslus, kādēļ strādāt kopā,” minēja Gobzems.

Turpinājumā Gobzems vēl LNT tiešajā ēterā atvainojās Bordānam.

“Pirms vēlēšanām Latvijā bija Romas pāvests, kurš teica, ka cilvēkiem jāiemācās vārds – piedod. Šajā kontekstā es vēlos vērsties pie Jāņa Bordāna, saprotot, ka priekšvēlēšanu laiks bija ļoti emocionāls visiem. Es gribu teikt Jānim, ka es no savas puses, protams, atvainojos par to, cik emocionāls bija laiks, es atvainojos par visiem izteikumiem, ko no savas puses esmu teicis. Tā iemesla dēļ, ka, iespējams, esmu no kādas puses maldināts. Ir svarīgi šobrīd personiskās lietas nolikt malā un domāt valstiski – valsts labā un vēlētāju labā,” sacīja Gobzems.

Savukārt Bordāns izteikto atvainošanos pieņēma. “Mēs visi esam ne tikai politiķi, bet arī cilvēki,” komentēja Bordāns.

Bordāns turpinot sacīja, ka “bez šaubām JKP ir iespējas veidot valdību ar KPV LV”.

“Ir iespējas valdību veidot vienai, bet tas acīmredzot nesanāk. JKP ir tieši tikpat balsu un ir jautājums, kāda šī valdība būs? Es domāju, pirmkārt, kādi ir principi, kas tiks likti tai pamatā? Domāju, ka labu sarunu priekšnoteikums, ir kopīgā meklēšana – tomēr ne gluži publiskā ēterā, tomēr tām sarunām ir jābūt atklātām vienam pret otru. Ir jāmāk pateikt arī ļoti atklātas lietas. Otrs jautājums būs arī par personālijām. Ja skatamies, kurš visvairāk ir saņēmis atbalstu, tad Artusam Kaimiņam no KPV LV būtu jābūt premjerministram. Es savukārt esmu saņēmis vislielāko atbalstu no šobrīd Saeimā ievēlētajiem deputātiem. Mūsu piedāvājums arī šodien ir – faktiski mēs tiksimies kā pirmie. Mēs esam pirmie, kas runās par šiem principiem,” norādīja Bordāns. “Mēs pie galda sēžam mūsu vēlētāju dēļ,” viņš piebilda.

Plašāk pievienotajā video.

LA.lv