Mobilā versija
Brīdinājums +3.2°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
23. maijs, 2016
Drukāt

VIDEO: Gribi savu tautastērpu? Sagatavota pamācība krekla darināšanai!

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Projekta “Katram savu tautastērpu” ietvaros uzsākta video pamācību sērija “Darbnīca”, kas ikvienam palīdzēs iegūt zināšanas par tautastērpa sastāvdaļu darināšanu un dažādu tērpa detaļu valkāšanas tradīcijām, LA.lv uzzināja latvijas nacionālajā kultūras centrā (LNKC).

“Darbnīcas” pirmajās sērijās var uzzināt, kādi darbi veicami un materiāli nepieciešami, lai sagatavotos tautastērpa krekla darināšanai, kā arī apgūt krekla sašūšanu.

Krekls ir viens no vecākajiem apģērba gabaliem, ko vilka uz kailas miesas. Sievietes virs krekla valkāja brunčus, jaku vai ņieburu, bet vasarā karstā pļaujas laikā vēl 19.gadsimtā strādāja vienā kreklā, sajožot to tikai ar jostu. Tā kā tunikveida krekls ar virsū šūtiem uzplečiem ir viens no izplatītākajiem krekla tipiem Latvijas un arī Baltijas teritorijā, “Darbnīcas” video iepazīstina tieši ar šo krekla veidu.

“Katram savu tautastērpu” interneta vietnē pie video lejupielādējamas piegrieztnes, kas palīdzēs krekla darināšanā.

“Darbnīcas” nākamajās sērijās varēs iepazīt dažādas novadu kreklu saktas, pauda LNKC pārstāve Inga Bika.

Pievienot komentāru

Labu kino neskatās, jo "Ugunsgrēks" debilizē? (1)Palielinās auditorija dokumentālajām filmām ar ļoti sociāli politiski aktīvu vēstījumu, un arī pašiem filmu veidotājiem aizvien svarīgāks kļūst tieši šis skaudrais konteksts
Draugiem Facebook Twitter Google+