Latvijā
Vēsture

VIDEO: Herberta Cukura meita: Tituls ”slepkavas meita” bija ārkārtīgi sāpīgs, tagad šis vārds ir notīrīts0

Ekrānuzņēmums no video

Tituls ”slepkavas meita” bija ārkārtīgi sāpīgs, tagad šis vārds ir dzēsts. Latviešu aviatora Herberta Cukura meita Antinea Doloresa Cukurs-Risoto intervijā LNT Ziņām neslēpj gandarījumu par Ģenerālprokuratūras lēmumu pēc 13 gadu ilgas izmeklēšanas izbeigt lietu pret viņas tēvu ebreju iznīcināšanas lietā, jo Cukura vaina holokausta dalībā nav pierādīta.

85 gadus vecā Antinea Doloresa šobrīd par savām mājām sauc Latviju, uz šejieni no Brazīlijas viņa pārcēlusies pirms desmit mēnešiem. “Man ir slimīga mīlestība uz Latviju, es mīlu kokus, akmeņus, vēju, sniegu…” viņa saka raudot.

Saistītie raksti

Cukura ģimene prokuratūrā esot vērsusies jau 1990. gadu sākumā, taču lēmums pieņemts tikai tagad. “Es visu laiku zināju, ka mans tēvs ir nevainīgs. Es vienmēr teicu, lai pierāda… Jo apsūdzēja, ka miljonu, tad jau 600 000 līdz nonāca līdz 30 000. Un nevarēja pierādīt. Ka piecus žīdus izglābis, un es zinu, ka vairāk – to var pierādīt,” pārliecināta ir Herberta Cukura meita.

Sieviete ir gandarīta, ka beidzot uzradies viens drošsirdīgs cilvēks, ar to domādama prokuroru, kas nu notīrījis viņu aptraipīto vārdu.

Vairāk skatieties šajā videosižetā:

LA.lv