Kultūra
Teātris un kino

VIDEO. Hermanis: Pārsvarā JRT aktieri nāk no provinces, gaidām puišus!0


Jaunā Rīgas Teātra režisors Alvis Hermanis.
Jaunā Rīgas Teātra režisors Alvis Hermanis.
Ekrānuzņēmums.

Pirmo reizi Jaunā Rīgas teātra (JRT) vēsturē izsludināta uzņemšana aktieru kursam. To Latvijas Kultūras akadēmijā vadīs teātra mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis. Jaunā aktieru iesaukuma dēļ pasaulē pieprasītākais latviešu režisors atgriezies Rīgā. Jo paralēli jāsāk domāt par repertuāru trim skatuvēm, kas taps teātra īstajā ēkā – Lāčplēša ielā. Kādi 15 jaunieši tiek gaidīti, lai papildinātu Jaunā Rīgas teātra asinsriti, par to Hermanis plašāk stāsta LTV raidījumam “Panorāma”.

“Caur sociālajiem tīkliem mēs arī gribam aizsniegt to Induli Koknesē vai Užavā. Kas vēl ir dīvaini – pārsvarā Jaunā Rīgas teātra aktieri nav rīdzinieki. Viņi ir pārsvarā no laukiem – no provinces. Kāpēc? Nezinu, varbūt viņos vēl ir tāds ideālisms vairāk,” domā Hermanis.

Saistītie raksti

Režisors cer, ka iestājeksāmeniem JRT kursā atsauksies gana daudz puišu. “Pēc atgriešanās Lāčplēša ielā būs jau trīs skatuves paralēli, un katru vakaru vajadzēs spēlēt izrādes. Mums vajadzīgi jauni spēki,” pārliecināts režisors, kurš pats vadīs jauno kursu.

Jaunos spēkus gaidīs uzreiz pēc Dziesmu un deju svētkiem. Hermanis norāda: “Ja kāds vēl piedalās Dziesmu svētkos, tad pēc noslēguma koncerta viņiem vēl ir diena, ko pārģērbties un paspēt uz iestājeksāmeniem. Galvenais, lai atnāk tie puiši!”

Plašāk pievienotajā video.

LA.lv