×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
21. februāris, 2018
Drukāt

VIDEO. Igauņi aktīvi vervē Latvijas ārstus (5)

Ekrānuzņēmums.Ekrānuzņēmums.

Latvijas darba sludinājumu portālus pārplūdinājuši aicinājumi strādāt tepat kaimiņos – Igaunijā. Cīnoties ar pašiem savu ārstu trūkumu, kuri labāku peļņu gūst Helsinkos un Stokholmā, kaimiņi laikus sākuši meklēt darbaspēku arī Latvijā. Pagaidām gan slimnīcā darbā pieņemti vairāki ārsti no Krievijas, Ukrainas un Moldovas. Taču igauņi cerot, ka arī Latvijas ārsti būs ar mieru strādāt par viņu algām labos darba apstākļos, tā vēstīja LTV raidījums “Panorāma”.

Piecu stundu braucienā no Rīgas atrodas Kohtla-Jerves slimnīca. Tā uzcelta nesen un ir viena no 14 Igaunijas reģionālajām slimnīcām. Šajā slimnīcā strādā 40 ārsti no ārzemēm – pārsvarā no Krievijas, Ukrainas un Moldovas. “Skatāmies ne tikai uz Latviju, bet arī plašāk. Ārsti tagad var strādāt jebkur. Mēs nevaram teikt, ka vēlamies ginekologu vai radiologu tieši no Latvijas, bet mūsu slimnīca gatava uzņemt visu šo specialitāšu ārstus. Protams, viss ir atkarīgs no pieredzes un konkrētā ārsta,” tā raidījumam atzīst slimnīcas valdes priekšsēdētājs Tarmo Baklers.

Baklers norāda, ka viņa vadītajā slimnīcā esot konkurētspējīgi apstākļi – gan darba apstākļi, jo slimnīcā ir jaunākās tehnoloģijas, gan ārstniecībā tiek izmantotas jaunākās metodes. “Baltijas valstīs arī algas mums ir augstākās,” viņš uzsver.

Darba samaksa tiešām ir viena no lietām, ar ko igauņi var konkurēt. Kā ziņo “Panorāma”, nākamā algu reforma gaidāma 1.aprīlī , kad ārstiem un māsām noteiks minimālo darba algu, par ko zemāku saņemt nevar. Māsām tie būs apmēram 900 eiro “uz rokas” mēnesī, ārstiem – 1600 eiro “uz rokas”. Tāda alga paredzēta, neieskaitot nakts dežūras un piemaksas. Jau šobrīd labs ārsts saņemot 2500 eiro mēnesī, bet “vēl labāks – vēl vairāk”. Visiem ārstiem esot koplīgums, kas garantē darba samaksu.

Konkrētājā slimnīcā vēl gan neviens ārsts no Latvijas nav pieteicies darbā, bet citur – Valgā – trīs jau strādājot.

Plašāk pievienotajā video.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Kā tad, un, kā redzam no plāniem, Latvijā ar joni ievedīs vai lūgs ierasties viesdakterus. Latvijas ārsti pelnīs labāk, bet pacientu aprūpe Latvijā, visticamāk, cietīs. Paldies simtgades organizētājiem!

  2. par to medicīnas darbinieku mūsu prioritāri uzaicināmo ārvalstu speciālistu saraxtos nav:)

  3. Brālīga izturēšanās — apzodz trūcīgāku kaimiņu. Tas ir vieglāk nekā vervēt somāliešus no Somijas. Ārstiem, protams, nauda un stāžs ir viss.

    • tā nu gan uz to neskatieties! Tas ir konkurences mehānisms brīvā tirgus apstākļos. Nevis igauņi mūs apzog, bet, pateicoties tam, ka igauņi konkurēs par mūsu ārstiem, arī mūsu veselības ministrija, valdība un Saeima būs spiesta agrāk vai vēlāk sākt domāt valstiski atbildīgās kategorijās. Jo ātrāk tas notiks, jo ātrāk arī mēs sasniegsim un (ja būsim neatlaidīgi) apsteigsim igauņus. Un tad viņu ārsti varbūt strādās pie mums. Ir jākonkurē. Nebūsim taču Ziemeļkoreja, kas uzbūvē nepārejamas robežas un cilvēki ir sprukās. Tepat aiz robežas labāka dzīvē, bet nekur tu, cilvēks, netiec, jo līderis tevi tur.

  4. Nu kamēr Latvijas slimnīcu valdes domās tikai par sevi , šķiet visai loģisks rezultāts .

Draugiem Facebook Twitter Google+