×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
7. jūnijs, 2016
Drukāt

VIDEO: Ilga Kreituse – kongress nav apdzēsis gruzdēšanu “Vienotībā” (9)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Tā vietā, lai kalpotu par restartu, partijas Vienotība ārkārtas kongress sestdien, 4.jūnijā, parādījis, ka jautājums par iekšējām pārmaiņām, kam sekotu stabilitātes iestāšanās, tā arī palicis vēlmes līmenī, norāda Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Eiropas studiju fakultātes dekāne, profesore Ilga Kreituse.

“Lielās varas partijas iztur trīs Saeimas sasaukumus – tas bijis liktenīgi Latvijas Ceļam, Tautas partijai un, izskatās, ka Vienotība mēģina to padarīt par likumsakarību,” secināja politoloģe.

Ārkārtas kongress nav attaisnojis cerības par stabilitātes iestāšanos partijā – diskusijas, kas iesākās priekšvēlēšanu laikā, turpinās arī pēc Vienotības valdes priekšsēdētāja ievēlēšanas. Fakts, ka pēc Andra Piebalga ievēlēšanas sekoja otra pretendenta, Edvarda Smiltēna paziņojums, ka “viņš nav ievēlēts tikai tāpēc, ka fiziski nav ieradušies atbalstītāji no pašvaldībām, jo viņiem bija jāsvin svētki un jādejo, parāda, ka partijā iekšējās stabilitātes nav un vārdu salikums “komandas spēle” ir tikai ārējais veidols”, vērtē profesore Kreituse.

Pēc Kreituses domām, kongresā “Vienotība” palaidusi garām iespēju rūpīgi izvērtēt notikušo, lai padarītu to par vēsturi un nodarbotos ar aktīvo politiku: “Pirmais solis, ko vajadzēja spert Piebalga kungam – paskatīties atpakaļ, ko viņš ir darījis Latvijas politikā, godīgi pateikt, kur ir kļūdījies un ko no tā sapratis, un tad “Banka Baltija” kļūtu par vēsturi. Šodien “Banka Baltija” ir saldais ēdiens “Vienotības” oponentiem, kuri to izmantos jebkurā situācijā, kad varēs vērsties pret Piebalga kungu”.

Tieši tāpat kongresā vajadzēja izskanēt vairākiem citiem jautājumiem, kas vēl aizvien raisa jautājumus un traucē “Vienotības” virzībai uz priekšu, uzskata politoloģe: bankas “Citadele” novērtējumam, “airBaltic” jautājumam un satiksmes ministra Anrija Matīsa demisijai, tāpat kā situācijai ar partijas biedriem, kuru vārdi saistīti ar vēlētāju balsu pirkšanu, kas Latvijā ir kriminālnoziegums. Ja kongresā tas viss būtu ticis izvērtēts, tad “sabiedrība patiesi uztvertu, ka partijai ir vēlme mainīties iekšēji, mācīties no savām kļūdām un turpmāk rīkoties savādāk”.

“Runāt par mieru un saskaņu Vienotībā ir ļoti grūti arī tādēļ, ka neviens no cilvēkiem, kas līdz šim atļāvies kritizēt līdzšinējo partijas vadību, nav iekļuvis nevienā no vadošajām partijas struktūrām. Tas var radīt jautājumu – ja šie cilvēki atkal tiks nolikti malā un viņu viedoklis būs otršķirīgs, vai tas ienesīs mieru, vai arī turpinās šo gruzdēšanu iekšienē, kas varētu izvērsties par ļoti nepatīkamu ugunsgrēku pašai partijai,” secina Kreituse.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Arī Kreitusei, pirms mest ar akmeni citiem, vajadzētu paskatīties atpakaļ, ko viņa un viņas vīrs ir darījuši politikā.

  2. Pilnīgi piekrītu Kreituses kundzei ,restarts partijai nebija ,pat smakas no restarta nebija ,žēl gan ,jo sākumā tur bija normāli ,sakarīgi cilvēki ,bet negribēja mācīties no citu izkritušo partiju kļūdām.

  3. Vienotības Darba kārtība ir sekojoša : 1)-REITINGA paaugstināšanas procedūra 2)- apzināt REITINGA 1.punkta finansu ietilpību, apjomu. 3)- apzināt Finansējuma ieguves Avotus. 4)- varbūtējiem ieguldītājiem ,piedāvāt efektīvākas partnerības shēmas ” investīcija-atdeve” utt. Kur tur ir redzama LATVIJAS intereses.

  4. Ko šī ekspolitiķe saprot no citām partijām? Ar Vienotību viņai nekad sakara nav bijis.

  5. Piebalgs labākajā gadijumā Kampara durvju sargs. Vienotības frakciju turpina vadīt Āboltiņa. Vai tāpēc vajadzēja sasaukt ārkārtas kongresu lai ievēlētu zicpriekšsēdētāju?

  6. Franciskāņu teologs Džons Danss Skots mācīja,ka labā pretpols ir nevis sliktais,bet gan neesamība. Patiesības pretpols ir nevis nepatiesība,bet neesamība.Un vienotības pretpols ir nevis sašķeltība,bet neesamība.Visi pretstati tiek saglabāti vienā tīrā esamībā.Harmoniju starp lietām sauc par skaistumu,kas ir esamības pilnība un pilnīga apziņa.Ļaunums ir neesamība un neapzinātība.(Ričards Bors”Mūžīgais Dimants”).Katrā politiskā partijā vajadzētu vismaz pa vienam teologam,tad visu dzīvei būtu jāuzlabojas.

  7. Ar tādiem "draugiem" Atbildēt

    kam vajadzīgi ienaidnieki…… bet gan jāšaubas vai tā Ilga jebkad fanojusi par to Vienotību, pat tad kad lietus nelija.

Draugiem Facebook Twitter Google+