Latvijā
Rīga

VIDEO: Imantā kāda nama iedzīvotāji spiesti dzīvot neiedomājamā smirdoņā2

Foto-Shutterstock

Rīgas, Imantas mikrorajona, iedzīvotājus vairāk nekā mēnesi vasaras tveicē smacē kanalizācijas satura smirdoņa. Pagrabā notikušo vērienīgo noplūdi atbildīgie izliekas neredzam un nejūtam jau kopš jūlija sākuma. Par atbildīgo bezdarbību sašutusi arī Veselības inspekcija, kas brīdina, ka šādi apstākļi var kaitēt iedzīvotāju veselībai, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Rīdziniece Dzintra, dzīvojoša Kooperatīva ielā 3a, pirmā stāva dzīvoklī, jau jūnija beigās savā miteklī sajuta smirdoņu, kas bijusi jūtama pat augšējos stāvos. Sieviete sapratusi, ka smakas avots ir pagrabā.

Situācija namā ir ļoti neapskaužama: jau vairāk nekā mēnesi pagrabā lielā platībā noplūdis šķidrais un cietais kanalizācijas saturs, bet atbildīgie par likstu, kā stāsta Dzintra, neliekoties ne zinis.

”Tā ir viena liela cūcība, vairāk nekas! Ja viņiem pašiem mājās būtu tāda situācija, domāju, ka divu dienu laikā to atrisinātu!” neizpratnē par bezdarbību ir arī cita mājas iedzīvotāja.

Vien pēc tam, kad ar ”Rīgas namu pārvaldnieku” sazinās “Bez Tabu”, izskan solījums, ka situācija problēma tiks risināta, cik ātri vien iespējams.

Visdrīzāk, vainojuma noplūde ārējos kanalizācijas tīklos, kas, iespējams, saistīta ar ceļa remontdarbiem turpat pie mājas, kā rezultātā aizdambējušās notekcaurules, par iespējamiem likstas cēloņiem stāsta SIA ””Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāvis Krists Leiškalns.

Reizē ar ”Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāvjiem pēc “Bez Tabu” zvana nama pagrabā viesojušies arī Veselības inspekcijas eksperti. Viņu secinājumi nav glaimojoši atbildīgajiem. Šādos apstākļos, kad ilgstoši namā uzglabājas kanalizācijas saturs, varot izplatīties zarnu infekcijas un parazitārās slimības.

Plašāk pievienotajā video:

LA.lv