Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” svētdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā savu skatītāju priekšā ar 5:1 (3:0, 2:1, 0:0) sagrāva Bratislavas “Slovan” hokejistus, pirmo reizi šajā sezonā savās mājās izcīnot panākumu pamatlaikā.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Rīdzinieki pamatlaikā izcīnīja vien trešo panākumu šajā sezonā, bet pirmie divi tika gūti viesos. Tāpat pēc šīs uzvaras “Dinamo” pameta pēdējo vietu KHL kopvērtējumā, apsteidzot Hantimansijskas

“Jugra” vienību, taču joprojām ir pēdējā Rietumu konferencē.

Mājiniekiem par mača varoni kļuva komandas kapteinis Miks Indrašis, kurš guva divus vārtus un atdeva divas rezultatīvas piespēles, bet pa reizei izcēlās Guntis Galviņš, Lauris Dārziņš un Frenks Razgals, kurš iemeta savu pirmo ripu KHL karjerā.

Indrašis pirmo reizi kopš 2013.gada vienā KHL mačā guva četrus rezultativitātes punktus, tiekot atzīts par labāko mājinieku rindās. Tikmēr Dārziņam bija arī divas rezultatīvas piespēles, tāpat kā Miķelim Rēdliham, kamēr reizi partneriem asistēja arī Galviņš.

“Dinamo” aizvadīja lielisku pirmo periodu, kurā iemetatrīs vārtus, tostarp divus vairākumā, Indrašim, Dārziņam un Galviņam kopā nopelnot septiņus rezultatīvitātes punktus.

Latvijas klubs pārtrauca trīs zaudējumu sēriju, kamēr pretinieki iepriekšējos trijos mačos bija uzvarējusi.

Spēles pirmā trešdaļa noritēja ar mājinieku lielu pārsvaru, pirmo reizi šajā sezonā rīdziniekiem iemetot trīs ripas pirmajā trešdaļā, piedevām divas reizes izceļoties skaitliskajā vairākumā.

Rezultāts tika atklāts spēles sestajā minūtē, kad pēc Zeka Boičuka noraidījuma precīzs bija Galviņš, gūstot savus otros vārtus sezonā. Viņam asistēja Indrašis un Miķelis Rēdlihs, kurš atmeta ripu aizsargam, pēc tam Galviņam ar plaukstas metienu trāpot vārtu augšējā stūrī.

Tikmēr pārsvaru 14.minūtē dubultoja Indrašis, kurš vairākumā pēc skaistas kombinācijas trieca ripu vārtos no iemetiena apļa, noķerot pretinieku vārtsargu Jakubu Štepāneku uz pretkustību. Indrašim šis bija 14.vārtu guvums sezonā, bet pie rezultatīvām piespēlēm tika Dārziņš un Kristaps Zīle.

Rīdzinieki nedomāja apstāties un 16.minūtē guva arī trešos vārtus, šoreiz gan piepalīdzot veiksmei. Ātrā pretuzbrukumā Dārziņš no labās malas centās izdarīt piespēli Indrašim, taču ripa trāpīja pa “Slovan” aizsarga kāju un ielēca vārtu tīklā. Vārti tika ieskaitīti Dārziņam.

Trešdaļas beigas mājinieki gan noslēdza mazākumā, jo noraidījumu nopelnīja Māris Bičevskis.

Otrās trešdaļas sākumā vairāk uzbruka viesi, jo rīdzinieki vēl divas reizes palika mazākumā, taču labi vārtos darbojās Jānis Kalniņš. Tiesa, 35.minūtē viņš bija bezspēcīgs, kad uzbrukumam teicami pieslēdzās “Slovan” aizsargs Andrejs Mesārošs, kurš apspēlēja rīdzinieku ripu ķērāju.

Tas gan bija vien neliels uzplaiksnījums “Slovan” komandas izpildījumā, jo vēl pēc divām minūtēm “Dinamo” atjaunoja divu vārtu pārsvaru. No zilās līnijas spēcīgu metienu izdarīja Kristaps Zīle, bet vārtu priekšā ripas lidojuma virzienu izmainīja Razgals, gūstot savus pirmos vārtus sezonā un KHL karjerā. Savukārt vēl pēc minūtes Indrašis panāca jau 5:1, ātrā pretuzbrukumā saņemot laicīgu piespēli no Miķeļa Rēdliha.

Tikmēr trešajā periodā rezultāts vairs nemainījās, taču laukumā risinājās asa un brīžiem arī rupja spēle, jo īpaši no viesu puses. Dūres izvicināja Razgals un Niks Eberts, bet “Slovan” hokejisti arī pēc tam centās provocēt rīdziniekus, tiesa, pašiem pēc tam pāris reizes paliekot mazākumā.

Laukuma saimnieki varēja gūt arī sestos vārtus, taču reizi vairākumā ripa trāpīja pa vārtu pārliktni.

Jāpiebilst, ka šajā mačā rīdzinieku rindās atgriezās krievu uzbrucējs Nikolajs Žerdevs, kuram šobrīd ir pārbaudes laika līgums, jo iepriekšējais tikai izbeigts hokejista disciplīnas pārkāpumu dēļ. Zīmīgi, ka tieši Žerdevs iepriekšējā mačā pret “Slovan” guva uzvaras vārtus, tobrīd pārtraucot “Dinamo” rekordgaro 14 zaudējumu sēriju.

Šīs mini mājas spēļu sērijas turpinājumā Rīgas klubs otrdien uzņems arī spēcīgo Maskavas CSKA, bet pēc tam izbraukumā gaidāms duelis pret Minskas “Dinamo”.

Šajā cīņā savā starpā tikās Rietumu konferences vājākās komandas. “Slovan” ar 40 punktiem 37 spēlēs ieņem 13.vietu, kamēr Rīgas “Dinamo” ar 29 punktiem 38 mačos ir pēdējā starp 14 vienībām. Tiesa, rīdzinieki vairs nav vājākie visā līgā, jo tagad par diviem punktiem apsteidz “Jugra” komandu.