Latvijā
Sabiedrība

VIDEO. Infektologus pārsteidz šā gada gripas tips un “uzvedība”1

Ekrānuzņēmums no video.

Šā gada gripa Latvijā pārsteigusi vīrusu pētniekus. Cilvēki daudz vairāk slimo ar B, nevis A tipa gripu, kā tas notiek parasti. Turklāt nelielais saslimušo skaits vedina domāt, ka epidēmija šādi – lēzeni – Latvijā ilgs līdz pat aprīļa vidum. Un vēl parasti gripas laikā saslimšana ar citiem vīrusiem mazinās. Bet šogad – tieši otrādi, vēstīja LTV raidījums “Panorāma”.

Kopš sezonas sākuma gripa noteikta 882 pacientiem, no tiem A tips – 378, bet B tips – 504. Un šis rādītājs pārsteidz infektologus. Latvijas Infektoloģijas centra galvenā ārste Baiba Rozentāle norāda: “Tā līdz šim faktiski nav bijis. B tipa vīrusu atsevišķi gadījumi ir, taču – epidēmijas sākumā, un pārliecinoši pievienojas tikai epidēmijas beigās. Tā kā mēs pašreiz epidēmijas beigas neredzam! Un tā noteikti ieilgs vēl visa marta garumā. Es arī vēl nebrīnītos, ja tas vēl būtu pirmajās trijās aprīļa nedēļās.”

Tie, kuri slimo, slimo nopietni, pusei ir klāt arī plaušu karsonis kā komplikācija, vērsa uzmanību Rozentāle.

Kā pārsteigums šīs sezonas laikā ir ne vien tas, ka uzbrūk gripa, bet arī citi elpceļu vīrusi – un arī tas ir pretēji līdz šim zināmajai kārtībai. “Kad nāk gripas vīruss, tas noslauka pārējos elpceļu vīrusus no sava ceļa, bet pašreiz līdzās gripas vīrusam ir vesela virkne citu vīrusu,” skaidro Rozentāle.

Plašāk pievienotajā video.

Saistītie raksti
LA.lv