VIDEO, INFOGRAFIKA: Virtuālā draudzība ir īsta, tikai citāda. Kas par to jāzina? 0

Kas jāņem vērā, veidojot draudzību ar digitālo tehnoloģiju palīdzību

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 18
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins
Lasīt citas ziņas

Nav noslēpums, ka internets bērniem un pusaudžiem kļuvis par nozīmīgu socializēšanās vietu – dažādās saziņas vietnēs un sociālajos tīklos viņi iepazīstas, sarunājas, stiprina draudzību un dažkārt pat uzdzirkstī romantiskas jūtas. Tā kā daudzās tīmekļa vietnēs citi dalībnieki nav redzami, bērniem var piemirsties, ka viņi atrodas publiskā telpā un viņu teiktais var izskanēt tālāk, nekā viņi būtu vēlējušies. Kas jāņem vērā, veidojot draudzību ar digitālo tehnoloģiju palīdzību, stāsta Amigo iniciatīvas laimīgām ģimenēm mācību programmas Kā būt par vecāku 21.gadsimtā? vēstnese, Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas sociālā pedagoģe Sandra Blumberga, māmiņa un dzīvesstila bloga Happywhispers.lv autore Līga Andžāne un viņas meita Sofija.

Digitālās tehnoloģijas ir ienesušas acīmredzamas izmaiņas šodienas bērnu saziņā. Ja iepriekšējās desmitgadēs komunikācija lielākoties notika klātienē, tad tagad draudzība veidojas arī starp bērniem, kuri reālajā dzīvē nekad nav sastapušies.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mobilās ierīces bērniem dod iespēju sazināties. Īpaši svarīgi tas ir tad, ja blakus nav bērni, ar kuriem draudzēties. Tad ir ļoti jauki, ja vari kādam piezvanīt. Mums ir bijuši gadījumi, kad meita ar draudzeni visu dienu “nosēž skaipā” un nav pierunājama aiziet paēst. Tad mēs, abas mammas, sazinājāmies un runājām, ka meitenēm ir vērts satikties un reālajā dzīvē pavadīt dienu kopā, nevis visu dienu runāties Skype,” atgadījumu no savas ģimenes dzīves atstāsta L.Andžāne.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.