Mobilā versija
+3.9°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
30. janvāris, 2016
Drukāt

VIDEO: Izbeidz kriminālprocesu pret Šleseru par PVN nemaksāšanu, ceļot māju Jūrmalā (3)

Kadrs no videoKadrs no video

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde (FPP) izbeigusi kriminālprocesu par iespējamu pievienotās vērtības nodokļa (PVN) nenomaksāšanu, ceļot uzņēmēja un kādreizējā politiķa Aināra Šlesera māju Jūrmalā, šovakar vēstīja TV3 ziņas.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, 2014.gada pavasarī no tā dēvētās “oligarhu lietas” tika izdalīts atsevišķs kriminālprocess, lai pārbaudītu, vai, Šlesera ģimenes uzņēmums “Avadel”, ceļot māju Jūrmalā, nav izvairījies no nodokļu nomaksas un izkrāpis PVN. Izdalīto kriminālprocesu izmeklēja VID FPP.

Latvijas Televīzijas raidījums “De facto” 2014.gadā bija noskaidrojis Šlesera versiju par notikušo. Uzņēmējs toreiz skaidroja, ka ar SIA “Avadel” ir noslēgts līgums, kas paredz pēc celtniecības pabeigšanas ēkas nodot tiešā Šleseru īpašumā. Tomēr šo plānu esot iesaldējis strīds ar Jūrmalas aizsardzības biedrību par priežu izciršanu īpašumā. Biedrība tiesā panākusi, ka celtniecība tiek apturēta.

“Tā kā tiesvedība ir apstādinājusi būvniecības procesu kopumā, tad nav iespējams nodot māju īpašumā, jo tā vēl līdz galam nav pabeigta. Un līdz ar to, protams, likums paredz to – ja uzņēmums veic investīcijas un tiek maksāts PVN, attiecīgi tad PVN var tikt atmaksāts. Bet tas ir saistīts tikai ar to, ka tiesa ir liegusi šodien pabeigt šo būvniecību,” 2014.gadā raidījumam “De facto” skaidroja Šlesers.

Savukārt šovakar TV3 ziņas vēstīja, ka 2015.gada septembrī Šleseram izdevies salīgt mieru ar Jūrmalas aizsardzības biedrību. Izlīgums paredzot, ka apmaiņā pret prasību atsaukšanu Šlesers vairākus tūkstošus kvadrātmetru lielu teritoriju, kurā bija paredzēta apbūve, saglabās kā neskartu dabas pamatni. Biedrības valdes loceklis Guntis Grūba TV3 skaidroja, ka Šleseram tagad nāksies atjaunot iepriekš pastāvējušo kāpu zemsedzi, izraut no tās lapu kokus un iestādīt jaunas priedes izcirsto vietā.

2015.gada decembrī SIA “Avadel” oficiāli pārdevis māju un samaksājis valstij iepriekš nesamaksātos nodokļus. Pēc tam kriminālprocess izbeigts. “Izmeklēšanas gaitā šī māja tika nopirkta, un uzņēmums, kas māju pārdeva, ieskaitīja valsts budžetā PVN vairāk nekā 300 000 eiro apmērā. Līdz ar to valsts budžetam zaudējumi nodarīti netika,” kriminālprocesa izbeigšanu TV3 pamatoja VID FPP priekšnieks Kaspars Podiņš.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. urā ! latviesu daudzbērnu ģimeni iznīdējam, mājas neļaujam celt, lai tiem būtu kur dzīvot, bet muhamedānus – iekšā!!! Urā, lai dzīvo griezā 4. maija valstele! Vairāk muhameānu iekšā, urā!!!

  2. Vai kāds ir pārsteigts?

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+