Kultūra
Literatūra

VIDEO. Jānis Peters: “Cenzūra, pati to negribēdama, propagandēja mūsu darbus.”0

Ekrānuzņēmums no Youtube.com

Jāņa Skuteļa “Pusnakts šovā septiņos” viesojās dzejnieks Jānis Peters, kurš gan pastāstīja par gaidāmo jubilejas koncertu, gan arī atbildēja uz Jāņa Skuteļa jautājumiem par dzejas ietērpšanu mūzikā, kā arī par dzejas un cenzūras attiecībām.

“Liels dzejnieks vienmēr uzvar pundurus – cenzorus,” jautāts par cenzūru, sacīja Jānis Peters, norādīdams, ka visbrīvākais padomju laiku dzejnieks bijis Ojārs Vācietis.

“Cenzūra, pati to negribēdama, propagandēja mūsu darbus. Hruščovs, Pelše, Voss nav saucami par ierēdņiem-cenzoriem, bet par ideologiem, kuri kāpa tribīnē un stingri norādīja, ka tas raksta nepareizi, tas raksta nepareizi. Viņi kļuva par reklāmas aģentiem,” pauda Peters.

Savukārt uz jautājumu, vai vienmēr bijis apmierināts ar savu dzejoļu pārtapšanu dziesmās, Jānis Peters atbildēja: “Jāteic, ka man ir veicies patiešām gandrīz visi dzejoļi man ir atraduši vietu muzikāli ļoti precīzi, Ir bijuši pārpratumi dažkārt. Bet vienu manu dzejoli, ko cilvēki varbūt pazīst, “Es tevi mīlu” no poēmas “Nakts pēc tautasdziesmas”, izlasīja Mārtiņš Brauns, viens no mūsu ģēnijiem, un teica: “Tas dzejolis ir tik labs, ka es to nebojāšu ar mūziku.””

LA.lv