Kultūra
Teātris un kino

VIDEO. Jaunā animācijas filmā bērni cīnīsies pret Maskačkas apbūvi0


Kadrs no topošās animācijas filmas “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”.
Kadrs no topošās animācijas filmas “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”.
Publicitātes foto

Tikpat kā gatava un 1. februārī uz kinoekrāniem nonāks jauna latviešu animācijas filma “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”, kas tapusi pēc Luīzes Pastores grāmatas “Maskačkas stāsts” motīviem.

Filma tapusi animācijas studijā “Atom Art”, tās režisors ir iemīļoto animācijas īsfilmu “Lupatiņi” veidotājs Edmunds Jansons, savukārt filmas māksliniece – pazīstamā bērnu grāmatu ilustratore Elīna Brasliņa.

“Manuprāt, ir ļoti svarīgi, lai mūsdienu bērniem, kas aug šobrīd, būtu pieejamas tādas grāmatas, teātra izrādes un filmas, kurās darbība notiek šeit un tagad – kurās viņi var atpazīt tādus pašus bērnus kā viņi. Tas ļauj viņiem noticēt, ka brīnumi ir iespējami ne tikai kaut kur Cūkkārpā, bet arī tepat Latvijā, Rīgā, Maskačkā,” stāsta Jansons.

Animācijas filma ir aizraujošs piedzīvojumu stāsts par neparastu draudzību starp runājošiem suņiem un bērniem, kuri tic brīnumiem un nebaidās uzdrīkstēties. Notikumi risinās vienā no Rīgas noslēpumainākajiem rajoniem – “Maskačkā” –, kur vasaras brīvlaikā pie savas māsīcas Mimmi ciemojas Jēkabs.

Tur pilsētas centra puika iepazīstas ar “Maskačkas” runājošajiem suņiem un viņi piekrīt iesaistīties bērnu plānā nosargāt apkaimes parku, kuru uzņēmējs Rausis grasās pārvērst par bezpersonisku debesskrāpju kvartālu. Sākas neticami piedzīvojumi ar kopīgi izstrādātu slepenu plānu, draudzības pārbaudi un pakaļdzīšanos.

Saistītie raksti

Filma piemērota visai ģimenei – gan mazajiem, gan lielajiem bērniem, gan arī pieaugušajiem, kuri nav zaudējuši ticību saviem spēkiem radīt pārmaiņas.

Filmas sižets balstīts labi pazīstamajā latviešu autores Luīzes Pastores grāmatā bērniem “Maskačkas stāsts” (Neputns, 2013), kas saņēmusi Latvijas Literatūras gada balvu, kā arī ir izdota angļu valodā (“Dog Town”, FireFly Press, 2018).

LA.lv