Latvijā
Sabiedrība

VIDEO. Jaunie ārsti dod priekšroku ārvalstu klīnikām2


Ilustratīvs foto. RSU studenti mācās jaunajās Anatomikuma telpās.
Ilustratīvs foto. RSU studenti mācās jaunajās Anatomikuma telpās.
Foto – LETA/Evija Trifanova

Igaunijas slimnīcas sākušas vervēt Latvijas ārstus, cerot, ka viņi aizpildīs trūkstošās mediķu vakances. Taču mūsu ārsti izvēlas daudz tālākas zemes, kuru slimnīcās ārstēt pacientus un saņemt ārsta cienīgu atalgojumu. Pirms gada 102, pērn 85 mūsu ārsti Latvijas Ārstu biedrībā kārtoja dokumentus, lai dotos uz Vāciju, Lielbritāniju vai Zviedriju, vēsta LTV raidījums “Panorāma”.

Lielākais vairums mediķu, kas vēlējušies braukt strādāt uz ārvalstīm, dzimuši 1990. un 1991.gadā – tātad tie ārsti, kuri ir nesen kā absolvējuši universitāti un ieguvuši ārsta diplomu.

Saistītie raksti

2017.gadā dokumentus prombraukšanai kārtojuši 85 ārsti. Iecienītāko valstu vidū ir Vācija – uz turieni devās vai plāno doties 32 ārsti, uz Lielbritāniju pārcelties gribēja 17, uz Zviedriju – 7. Un atkal – vislielākais aizbraukt gribētāju skaits ir tieši absolventi – 22 jaunie mediķi.

“Tie ir ārsti ar pieredzi, kuri ir noguruši un brauc projām, un tie ir jaunie ārsti, kas brauc projām. Jāsaka, ka arī es katru nedēļu saņemu vienu uzaicinājumu braukt projām – no Lielbritānijas un no Zviedrijas,” apstiprina “Panorāmai” Latvijas Ārstu biedrības viceprezidente Ilze Aizsilniece.

Plašāk pievienotajā video.

LA.lv