×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
28. februāris, 2018
Drukāt

VIDEO. Jaunietei izmisums: jau otro gadu gaida plaušu donoru (8)

Ekrānuzņēmums.Ekrānuzņēmums.

Alise Kukaine gaida plaušu donoru. Kuru katru brīdi var zvanīt no Tartu, kur būs jāveic plaušu transplantāciju.

Līdzīgi, kā tas ir Nīderlandē un citviet, arī Latvijā plāno mainīt likumu, kas daudz striktāk noteiks – ja cilvēks nav kategoriski aizliedzis savus orgānus izmantot pēc nāves, viņš to ir atļāvis. Tas ir svarīgi, jo nereti tieši aizgājēja tuvinieki aizliedz orgānu pārstādīšanu un nāvei nolemj arī tos, kuriem jauna sirds, nieres vai plaušas palīdzētu dzīvot. Likumā grib nodalīt atļauju izmantot orgānus tikai transplantēšanai no atļaujas ļaut ķermeni izmantot arī medicīniskiem pētījumiem, kā arī noteikt ārsta atbildību, vēstīja LTV raidījums “Panorāma”.

Alise Kukaine pašlaik ir vienīgā cistiskās fibrozes paciente Latvijā, kurai vajadzīga plaušu transplantācija. Mobilo tālruni jauniete neizlaiž no rokām – ja būs donors, tad viņai no Tartu Igaunijā var zvanīt arī nakts laikā, jo tur veic šādas operācijas. Alise elpo caur masku, jo nedrīkst noķert baciļus vai vīrusus. Ja pacients ir pārāk vārgs, tad transplantāciju var atteikt.

“Tas ir ļoti, ļoti mokoši – šis pasākums, šī gaidīšana. To tā īsti nevar izstāstīt cilvēkam, kas negaida donoru…Es un vecāki – mēs kļūstam tādi nīgrāki, tādi satrauktāki, nervu spriedzē visu laiku. Nu jau es otro gadu gaidu zvanu, bet nav. Ja būtu vairāk donoru, būtu vairāk iespēju tikt pie jaunām plaušām,” domā Alise.

Plaušu transplantāciju valsts neapmaksā, taču reto slimību likuma ietvaros saņemts solījums vismaz vienreiz gadā segt plaušu transplantāciju, taču, ko tas dod, ja nav pašu orgānu, vērš uzmanību raidījums.

Plašāk pievienotajā video.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. var šādi pateikt???????Kas tas par teicienu??? – Ja būtu vairāk donoru, būtu vairāk iespēju tikt pie jaunām plaušām.

  • Normāli var pateikt, donoru nav , bet cilvēki mirst tā pat, esot donoram tai nāvei ir kāda jēga

  • Nu, nezinu gan kā jūs runātu , ja jums dzīvība būtu atkarīga no tā vai kāds ir ielicis kaut kādā mājas lapā ķeksīti vai nē. Un neko jau nepareizu viņa nepateica. Protams nāve ir skumja un sāpīga tuviniekiem, bet tas nenozīmē, ka nedrīkst palīdzēt citiem. Nav jau starpība vai tās plaušas saēd tārpi vai viņās kāds cits pumpē gaisu un vienkārši dzīvo.

 2. pavisam jocīga sajūta izlasot vēstījumu – raksts par to, ka jau otro gadu gaida plaušu donoru – respektīvi, gaida, kad kāds ātrāk nomirs, lai es varētu dzīvot…varbūt gaida kāda tuvinieka ātrāku nāvi vai manējo!!!??? Nu jau līdz nejēdzīgai ētikas pārkāpšanai šis viss aizgājis! Kā nu Visaugstākais būs lēmis, tā arī būs – jāsamierinās!

  • pievienojos teiktajam! Atbildēt

   šī “tiesību tirānija” ir pārkāpusi pieļaujamās robežas! Tagad cilvēki ir ieinteresēti cita cilvēka nāvē! ārprāts! nu ko, ja es neesmu aizliedzis izmantot manu ķermeni, tad mani “nejauši” var arī atņemt dzīvību, jo kāds varbūt ir noskatījis manas plaušas (nesmēķēju, nedzeru, narkotikas nelietoju utt). Tagad ir jābaidās tiem, kuri nav ailieguši savus orgānus izmantot pēc nāves! Murgs! … Neoliberālisma ievazāts ārprāts!

 3. Ak tad ” ja cilvēks nav kategoriski aizliedzis savus orgānus izmantot pēc nāves, viņš to ir atļāvis.” ??? Jā, lielāku idiotismu nav nācies dzirdēt. …. Interesanti, vai manas tiesības uz manu ķermeni būtu jāpaziņo ar pirmo elpas vilcienu piedzimstot? Vai tas nozīmē, ka mana mant – ja es neesmu to aizliedzis izmantot pēc savas nāves – pieder jebkuram? Idiotisms! …. Stulbākais ir tas, ka baznīca arī ir pasteigusies piekrist šādām muļķībām (priesteris Kravalis). Nu ko, mantiski trūcīgāki cilvēki tiks izmantoti kā biomasa, lai naudas maisu “aristokrātiem” nodrošinātu labu dzīvi tautas labā! … Idiotisms!

  • idiotinj, tad ka tu esi beigts, tad tev tiesiibas uz tavu liikjiiti neeksistee. Tieshi taa iemesla deelj, ka tu esi beigts un vairs neeksitee kaa persona. Un vispaar visos tos tevis veidiigos sektantus, kas nu tik zhnjaudzaas par savu liikjiiti ka tik sho neizmantotu transplantaacijaam, vajadzeetu pizgjiit. Piemeeram atnjemot shiem tiesiibas sanjemt mediciiniskos pakalpojumus uz valsts reekjina.

Draugiem Facebook Twitter Google+