Ekonomika
Bizness

VIDEO. Jaunietis no Valmieras izvērš ienesīgā biznesā kendamas bumu1


Ingus Rutulis.
Ingus Rutulis.
Ekrānuzņēmums no TV3 ziņu video.

Reti kurš bērns tagad nav dzirdējis par kendamas rotaļlietu – tā šobrīd ir īsta modes lieta. Latviju ar šo spēli savulaik iepazīstināja kāds ar lielām ambīcijām apveltīts jaunietis. Ingum Rutulim no Valmieras jau 24 gadu vecumā izdevās paša spēkiem sākt veiksmīgu biznesu. Puisis ir ASV radīta kendamu zīmola “Sweets kendamas” pārstāvis Baltijas valstīs, ir atvēris pirmo specializēto veikalu, vēstīja TV3 ziņas.

Ingus savā dzīvesgājumā sevi var raksturot kā kendamas ieviesēju Latvijā – viņš pirmais šo seno, pasaulē plašu popularitāti ieguvušo japāņu koka rotaļlietu izplatīja Latvijā. Ingus saprata, ka agrāk vai vēlāk kāds šo mantiņu atvedīs arī līdz šejienei, un nolēma, ka labāk, lai tas ir viņš, nevis kāds cits. Sākuma kapitālu iekrāja, Norvēģijā trenēdams haskijus suņu sacensībām.

“Es biju labā pozīcijā, tā kā es braucu ar BMX frīstailu un pazīstu daudzus sportistus, nolēmu, ka tas būtu labs atspēriena punkts, kas man palīdzētu promotēt. Tā es sāku pasūtīt pirmās kravas,” tā TV3 ziņām stāsta Ingus.

Saistītie raksti

Puisis ir ASV radīta kendamu zīmola “Sweets kendamas” pārstāvis Baltijas valstīs, ir atvēris pirmo specializēto veikalu, rīko turnīrus, filmē video blogus un aktīvi uztur atgriezenisko saiti ar saviem klientiem. To viņš uzskata par savu panākumu kodolu. Viņš arī saskarās uz konkurentu negācijām, bet tās neņem vērā, lai lieki nezaudētu savu laiku.

Vecums nav šķērslis, lai sāktu savu biznesu, tā uzskata Ingus. Pirms tam gan viņš iesaka pastrādāt kādā citā uzņēmumā, lai iegūtu darba pieredzi. “Izkop tās prasmes, ko tu proti darīt un agrāk vai vēlāk no tā nāks nauda. Bet, ja turpini darīt vienu lietu gadu no gada un sūdzies, ka dzīve ir slikta un nekas nenotiek, pats esi pie tā vainīgs. Ja esi uzņēmējs, tad darbs nāk līdzi uz mājām, nav pilnīgs “chill”, atpūta no visa, tas man brīžiem traucē,” stāsta jaunais uzņēmējs.

Plašāk pievienotajā video.

LA.lv