foto – mxgp.com

Pauls Jonass izcīnīja trešo vietu abos Spānijas “Grand Prix” Talaveras de la Reinas trasē notikušajos braucienos pasaules čempionāta devītajā posmā motokrosā MX2 klasē. Latviešu motokrosa talantam arī trešā vieta posmā un kopvērtējumā.
Pauls Jonass šoreiz brauca stabili un sezonas kopvērtējumā atguva 12 punktus no šveicieša Žeremī Sīvera. Abus sportistus tagad šķir 25 punkti, kas teorētiski ir atspēlējami vienā braucienā. Jonass par konkurentu bija ātrāks abos braucienos, turklāt otrajā šveicieti nācās apsteigt jau brauciena laikā un tas tika izdarīts ļoti efektīgi.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Kāda būs Ukraina 5-10 gadus pēc kara? Zelenskis aicina nefantazēt, bet divas lietas viņš apsola

Pirmajā braucienā Paulam neizdevās starts, braucienu bija jāsāk otrajā desmitā, pēc diviem apļiem tika izkarota vieta sešniekā, finišā – arī pirmajā trijniekā. Otro braucienu Jonass sāka kā otrais, atkrita uz ceturto vietu, taču finišā atkal bija trešais.
Robertam Justam izdevās labs otrā brauciena starts, bija vieta labāko sešniekā, bet finišā 11. pozīcija. Ne tik veiksmīgs izvērtās pirmais brauciens, kurā tika izcīnīta 14. vieta, tomēr sezonas kopvērtējumā Justs ar 126 punktiem nosargājis 13. vietu.

MXGP klasē mēģināja braukt Matīss Karro, tomēr jau pēc brīvajiem treniņiem motociklu stūma busiņā. “Elkoņa traumas dēļ vēl nevaru braukt ne tuvu tādā līmenī, kādā varu sacensties,” secināja Karro, kurš apli veica aptuveni desmit sekundes lēnāk kā līderi. Abus braucienus uzvarēja slovēnis Tims Gajsers, nostiprinot kopvērtējuma līderpozīcijas. Gajseram ir 285 punkti, francūzim Romānam Fevrē 361, itālim Antonio Kairoli 338.
Nākamais posms šonedēļ notiks Francijā.

Eiropas čempionāta piektajā posmā 250 kub.cm klasē turpat Talaverā de La Reinā Kārlis Sabulis pirmajā braucienā izcīnīja 12. vietu, otrajā izstājās, bet sezonas kopvērtējumā ar 75 punktiem ir 11. vietā.

Latvijas čempionāta otrajā posmā ekipāžām Staru trasē Gulbenē pirmo un, visticamāk, vienīgo reizi šajā sezonā vienā motociklā kāpa Jānis un Lauris Daideri, abos braucienos izcīnot otro posmu. Atlikušajā sezonas daļā Lauris kopā ar beļģi Benu Adriansenu cīnīsies pasaules čempionātā. Par abu braucienu uzvarētājiem, tāpat kā pirmajā posmā Liepājā, kļuva Māris Rupeiks un Gatis Liepiņš, trešo vietu izcīnīja igauņi Kerts Variks un Erki Koivs.
Kvadraciklu klasē uzvarēja Kevins Sārs no Igaunijas, otrais Eiropas čempions Edgars Meņģelis, trešais Raivis Sootee.

PASAULES ČEMPIONĀTA SPĀNIJAS “GRAND PRIX”
MX2 klase.
1. Džefrijs Herlings (Nīderlande) 50 (vietas braucienos – 1., 1.), 2. Benuā Paturē (Francija) 40 (4., 2.), 3. Pauls Jonass (Latvija) 40 (3., 3.), 4. Dilans Ferandiss (Francija) 38 (2., 5.), 5. Aleksandrs Tonkovs (Krievija) 30 (6., 6.), 11. Roberts Justs (Latvija) 17 (14., 11.).