Kultūra
Mūzika

VIDEO. Kā “DaGamba” mūziķi pa ūdens virsu staigāja. Aicina iesniegt mūzikas video konkursam0


Grupa “DaGamba” uz peldošās estrādes Viskaļu ezerā.
Grupa “DaGamba” uz peldošās estrādes Viskaļu ezerā.
Ekrānuzņēmums no “Skaties.lv”

Spilgts un dinamisks vai melnbalts un lēns, tam nav nozīmes, galvenais, lai ir oriģināls un neparasts. Tā atlases kritērijus šī gada Baltijas Mūzikas video konkursam raksturo tā koordinatore Agnese Logina, informē LNT raidījums “900 sekundes”.

Pētera Čaikovska skaņdarba video mūsdienu skanējumā sākas vienā no fabrikas lielajām telpām. Tā var īsumā raksturot mūzikas grupas “DaGamba” video par to, kā tapa “Black Swan” klips.

Klipa idejas autors ir čellists un grupas līderis Valters Pūce, savukārt režisore Dace Pūce strādāja, lai piepildītu mūziķu iecerēto.

“Mūsdienās videoklipam ir liela nozīme, jo cilvēki klausās, arī internetā – “Spotify”, bet “YouTube” ir vispopulārākais,” skaidro grupas bundzinieks Artūrs Jermaks.

Skaņdarbam “Black Swan” video ar mūziķiem tika filmēts vairākās vietās. Viena no neparastākajām filmēšanas pieredzēm noteikti bija instrumentu spēlēšana uz Viskaļu ezera.

Pianists Dainis Tenis stāsta, kā tehniski tika panākta iespēja, kas ļāva teju staigāt pa ūdens virsmu. Zem kājām bija būtībā zemūdens skatuve, kas, enerģiskāk kustoties, diezgan viegli grima dziļāk ezerā.

Līdz šim iesniegtie darbi esot pietiekami daudz, taču to vienmēr varējis būt vairāk, tā uzsver konkursa koordinatore Agnese Logina, kura aicina un iedrošina ikvienu mūziķi un mūzikas video autoru neslēpt savu šī gada darbu.

Vairāk par konkursu skaties sižetā.

LA.lv